Czy pamiętacie Państwo, że równy rok temu odbył się pierwszy łódzki marsz „W obronie twojej wolności”?

Przedstawiamy informacje i ustalenia ze spotkania koordynatorów i opiekunów grup KOD Łódzkie:

.

 1. Ratujmy Samorząd
  Specjalnym i mile widzianym gościem na zebraniu był dzisiaj Błażej Lenkowski, nasz rzecznik prasowy, ale dzisiaj także w imieniu redakcji Liberte! Omawialiśmy projekt referendum w sprawie ograniczenia kadencyjności władz samorządowych i drogą głosowania ustaliliśmy, że KOD Łódzki włącza się w ten projekt. Przede wszystkim w jego promocję i zbieranie podpisów. Planujemy także organizację wspólnej konferencji prasowej. Komunikat na ten temat TU – więcej szczegółów wkrótce.

  .
 2. Walny zjazd członków KOD reg. łódzki – 5 lutego i wybory władz regionalnych
  Niezastąpiony Marcin Olkusz przedstawił szczegółowy projekt przebiegu zjazdu, rejestracji kandydatów, organizacji głosowań, rozmieszczenia strategicznych miejsc na terenie obiektu. Omówiliśmy także kwestię zabezpieczenia walnego przez naszą Straż, zapraszania i rejestrowania Gości oraz zbierania kart do urny. Z dumą informujemy, że biorąc pod uwagę długi czas poświęcony na liczenie głosów w innych regionach, wdrażamy system komputerowy, który znacznie przyspieszy i ułatwi liczenie.
  Wizja lokalna i pierwsze testy systemu już się odbyły.
  .
 3. Protest studentów
  25 stycznia o godzinie 17:00 w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 143 odbędzie się protest studentów. Wspierają go różne środowiska. Z ramienia łódzkiego KODu sprawą zajmują się Michał Mostowy i Michalina Engel. W poniedziałek Dzisiaj odbyło się zebranie organizatorów w naszej siedzibie.
  .
  Link do wydarzenia na FB – https://web.facebook.com/events/635271423331369/

 

__Katarzyna Knapik