Komitet Obrony Demokracji Region Łódzki zdecydował 23 stycznia 2017 r., że rozpoczyna akcję zbierania podpisów z wnioskiem o rozpisanie ogólnopolskiego referendum z pytaniem: „Czy jesteś za tym, aby osoby, które sprawowały lub obecnie sprawują urząd prezydenta miasta, wójta lub burmistrza przez więcej niż jedną kadencję mogły kandydować i zostać ponownie wybrane na ten urząd w najbliższych wyborach samorządowych?”


 

>>> WZÓR LISTY PODPISÓW [pdf] <<<

– Pobierz, wydrukuj, zbierz podpisy –
Po wydrukowaniu i zebraniu podpisów należy je wysłać (lub dostarczyć osobiście) na adres:

  • KOD, ul. Gdańska 29 1U, 90-715 Łódź (godz 10-18, w środy do 19:30)
  • 6. dzielnica, Piotrkowska 102, 90-004 Łódź

Jeśli chcesz pomóc:
1) Zaangażuj się w zbiórkę podpisów
2) Zachęć znajomych, rozdaj im wydrukowany wzór do zbierania podpisów i informację o akcji, każdych 10 podpisów ma znaczenie!

3) Pomóż nam rozpropagować akcję! Polub fanpejdż „Ratujmy samorząd” (https://www.facebook.com/ratujmysamorzad/) i podziel się nim na swoim wallu (share), zaproś znajomych na wydarzenie https://www.facebook.com/events/1387543854623378/

Niech o akcji Ratujmy samorząd dowiedzą się ludzie w całej Polsce!


PiSie – ręce precz od samorządu. Żądamy referendum!

Prawo i Sprawiedliwość chce ograniczenia liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do dwóch już w najbliższych wyborach samorządowych, co uniemożliwi wielu obecnym włodarzom miast kandydowanie.

Nie godzimy się na to, żeby prezes PiS dyktował nam kto będzie rządzić w naszych miejscowościach. Projekt PiS jest niezgodny z zasadą, że prawo nie działa wstecz – nie zmienia się reguł w trakcie gry. Dlatego projekt ten należy w interesie obywateli odrzucić!

Ponieważ Trybunał Konstytucyjny został w sposób sprzeczny z Konstytucją podporządkowany partii rządzącej nie można liczyć na jego sprawiedliwy wyrok. Dlatego domagamy się ogólnopolskiego referendum. Rozpoczynamy zbiórkę podpisów, która będzie trwała aż zbierzemy 500 tys. podpisów, dzięki którym wniosek o zwołanie referendum trafi do sejmu.

Pytanie referendalne brzmi:

Czy jesteś za tym, aby osoby, które sprawowały lub obecnie sprawują urząd prezydenta miasta, wójta lub burmistrza przez więcej niż jedną kadencję mogły kandydować i zostać ponownie wybrane na ten urząd w najbliższych wyborach samorządowych?

Wzywamy każdego komu leży na sercu niezależność samorządów do tego, żeby włączył się w akcję. Brońmy naszych małych ojczyzn przed zakusami władzy centralnej. Politycy PiSu, zostawcie samorząd obywatelom!
——————

Inicjatorem akcji jest niezależne pismo Liberté! (https://www.facebook.com/liberteworld/www.liberte.pl)
we współpracy z Komitetem Obrony Demokracji – Region Łódzki (https://kod-lodzkie.pl/ratujmy-samorzady-zbieramy-podpisy-o-referendum/)

Kampania zbierania podpisów rusza w niedzielę 27 stycznia 2017.

 

___Koordynator KOD reg. łódzki – Mirosław Michalski


PRZYDATNE LINKI: