Szanowny Panie Prezydencie,

my, obywatele Rzeczypospolitej, skupieni wokół Komitetu Obrony Demokracji w województwie łódzkim, pragniemy z całego serca podziękować Panu za demokratyczną Polskę i za Pana działania prowadzące do tego, by taką się stała. Część z nas brała udział w wydarzeniach lat 80., niektórzy z nas byli wtedy dziećmi lub znają tamte czasy tylko z rodzinnych opowiadań, ale wszyscy kontynuujemy dziś Pana działalność i bronimy tych samych wartości. Mamy świadomość, że to dzięki Panu możemy dziś bronić takich wartości, jak wolność, suwerenność i demokracja. To dzięki Panu jesteśmy dziś właśnie tutaj.

Czując zażenowanie medialną akcją skierowaną przeciwko Panu, wyrażamy naszą solidarność z Panem. Nikt i nic nie zmieni naszej wdzięczności za demokratyczną Polskę, którą Pan dla nas wywalczył. Nikt i nic nie ma takiej mocy, aby podzielić polskie środowiska prodemokratyczne, zdeterminowane, by stać po stronie ważnych dla nas wszystkich wartości.

W obronie tych wartości 27 lutego wybieramy się na marsz. Idziemy pod hasłem „My, naród”. To nasze wspólne hasło i dlatego pójdziemy na ten marsz również po to, aby pokazać naszą solidarność i wdzięczność dla Pana.

Z serdecznością i z poważaniem,

___KOD łódzkie

memlech-kopia