___
Paweł Czekalski

Spotkaliśmy się we wtorek 24 października w Zgierzu, by rozmawiać o planach na najbliższy czas.       Na spotkaniu było 19 osób. A 19 osób chętnych do działania to prawdziwy skarb! Rozmawialiśmy. Być może i wkradło się w te rozmowy trochę chaosu, ale pamiętajmy, że wg mitologii greckiej z chaosu narodził się wszechświat. Wszechświata co prawda nie wymyśliliśmy, ale przyjęliśmy pewien plan na najbliższe dni.

Stwierdziliśmy, że nie możemy dopuścić do tego, by w trakcie oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Zgierzu nas nie było. Będziemy. Zarówno jako składający kwiaty, jak i wśród ludzi, z egzemplarzami konstytucji.

Podzieliliśmy się pracą, by móc efektywnie wziąć udział w tym wydarzeniu. Spotykamy się w dniu 11go listopada na Placu Jana Pawła II w Zgierzu kwadrans przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości.

Wiemy że w najbliższym czasie chcemy zorganizować spotkania z dr Kompą, posłem Stefanem Niesiołowskim a także księdzem Adamem Bonieckim. To tak tylko na początek, bo pomysłów na pewno nam nie zabraknie.

Omawialiśmy także kwestie związane z funkcjonowaniem środowisk seniorów w naszym mieście. Motywowaliśmy się wzajemnie do aktywności  w tym zakresie, do brania udziału w pracach organizacji społecznych działających na rzecz tej  arcyważnej grupy społecznej.

Dyskutowaliśmy. Ocenialiśmy sytuację w kraju. Martwimy się, że pomysł zjednoczenia opozycji może „spalić na panewce”.

Niemniej jednak, jesteśmy pełni nadziei i chęci do działania. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą wspólnie działać :).