W dniu 4 czerwca 2016 roku, w 27 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów postanowiliśmy jako zgierska grupa KOD zorganizować happening pod nazwą : „Słodkie Święto Wolności”. Pojawiliśmy się przy wejściu do Parku Miejskiego w Zgierzu (niestety nie otrzymaliśmy zgody na przebywanie w samym parku)– w miejscu w którym gromadzili się dzisiaj mieszkańcy miasta na obchodach Święta Miasta Zgierza. Podchodziliśmy do ludzi i pytając czy wiedzą jaką dzisiaj obchodzimy rocznicę częstowaliśmy ich naszymi „zakodowanymi” krówkami  jako symbolem naszego happeningu, przy okazji informowaliśmy jak nas znaleźć, wręczaliśmy naszego łódzkiego deKODera oraz ulotkę z naszymi „namiarami”.

Początkowo była nas mała grupa, ale po kilku minutach dołączały kolejne osoby – ogromne, pozytywne zaskoczenie i mnóstwo pozytywnej dla nas energii J. Dziękujemy, że jesteście!

Nie obyło się bez kilku utarczek słownych z osobami, które negatywnie są nastawione przeciwko KOD-owi, jednak i te nieprzyjemne sytuacje wywoływały skutek zaskakujący – zatrzymywały się osoby postronne, które po odejściu „przeciwnika KOD” wykazywały zainteresowanie, brały naszą „bibułę” i deklarowały poparcie dla naszego ruchu.

Brawo Wy !