W piątek 21 października 2016 r. przy wejściu do Manufaktury od ul. Zachodniej ok. godz. 17:00 odbył się 9. już Flash mob łódzkich KOD-erów, po raz drugi pod tytułem: Czarny Protest. Okazję, podobnie jak w przypadku 8. Flash moba, stwarza szczególna sytuacja wzmożenia działań przeciwko prawom człowieka rządzącej większości parlamentarnej z partią PiS na czele.

W poniedziałek 24 października o godz. 17:00 na Piotrkowskiej 143 pod siedzibą PiS odbędzie się manifestacja „Zatrzymajmy fanatyków”, tzw. parasolkowy protest, współorganizowany przez Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom i Inicjatywę Polską. Wyprzedzając tę manifestację kilkunastoosobowa grupa Flash moba zapraszała na Czarny Protest gromadząc się wokół czytania ciągle obowiązującej, choć osłabianej, Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Z niewidocznego głośnika rozlegały się dźwięki recytacji podniosłego tekstu Preambuły w wykonaniu Jerzego Radziwiłowicza oraz kilku artykułów Konstytucji czytanych przez jednego z aktorów scen łódzkich. To były te artykuły, przeciwko którym najpewniej występują zmiany proponowane w prawie polskim przez fanatycznych „obrońców życia”, dla których życie realnych kobiet polskich  (naszych matek, córek, żon, sióstr, koleżanek) i ich zdrowie jest nieważne.

Po raz drugi w historii Flash mobów łódzkich padał deszcz, KOD-erzy stali ubrani na czarno i pod czarnymi parasolkami. Nie składamy parasolek.

__JPN