poniedzialek

Konie zostaną przekwalifikowane. Nikt do tej pory tak nie doceniał koni, jak rząd PiS. Przypominacie sobie zapewne problemy z końmi w dwóch najważniejszych stadninach, które były chlubą Polski.

Najpierw polecieli prezesi, później próbowano jednego konia sprzedać na aukcji dwa razy. Myślę, że to wyrównanie rachunków, jakiś akt skruchy, że koń galopem dostał się do sejmu. Posłowie z parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt przygotowali projekt uchwały, która ma uhonorować konia. W uzasadnieniu przekonują, że dzisiejszy rozwój i „stabilność gospodarcza” jest efektem ciężkiej pracy „Polek i Polaków”, a także koni. Były minister rolnictwa spuentował cały projekt jednym zdaniem: Zastanowię się nad poparciem tej uchwały tylko wtedy, gdy posłowie dodadzą do niej osła.

*************

Dzisiaj Polska jest na ustach prawie całego świata. Polska na pierwszych stronach zagranicznych gazet. Nareszcie o kraju się mówi. Jak to możliwe, że dokonał tego PiS? Przecież nikt nie wierzył, że o Polsce będzie się pisało na świecie. Minister Waszczykowski powinien być dumny, bo (jak dyplomatę przystało) wykazał się niesłychanym taktem mówiąc o protestach kobiet: Mamy wolny kraj, wolną Europę, wszyscy mogą sobie dyskutować, o czym chcą (…). O kobietach, które demonstrują, powiedział: Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce, to proszę bardzo.

Odnotowaliśmy drugi bon mot ministra: pierwszy brzmiał „nie zabijajcie nas”. Czekamy na kolejne.

.

1_wtorek

Arcybiskup Hozer zabrał głos. Wykazał się dużą kompetencją i wiedzą. A wielu ginekologów nie wie, że podczas gwałtu „stres jest tak silny, że do zapłodnienia dochodzi rzadziej” . Nie wiadomo teraz, czy stres związany z gwałtem nie jest najlepszym, naturalnym środkiem antykoncepcyjnym dopuszczalnym przez kościół katolicki.

**********

Minister Waszczykowski płynie. Dopiero co obraził kobiety w poniedziałek, a już w środę poszedł dalej. Człowiek, który powinien być dyplomatą (a dodam, że nic nie wskazuje na to, aby jednak nim był), dalej obraża kobiety. Czarny protest był „kpiną, a skala protestu była marginalna”.

***********

Czy zauważyliście, że zakaz goni zakaz? Mamy zakaz przerywania ciąży, zakaz używania pigułek po, zakaz kupowania w niedzielę, zakaz pracy dodatkowej dla emerytów. Pojawił się nawet zakaz zdrady małżeńskiej, ale nie wiadomo, czy wejdzie w życie, bo nie wszyscy posłowie są przecież święci. Ale mamy też przywileje: nakaz pójścia na „Smoleńsk”, nakaz chodzenia w niedzielę do kościoła (jeszcze nie ma takich planów, ale może), nakaz poznawania historii na nowo, nakaz czczenia tych, co ich jakiś czas temu wyklęto.

 

.1_sroda

Nie mogę ze względów etycznych zgodzić się na projekt, który mówi: róbta co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało. I jak się dawało, że się nie rozleciało – powiedział poseł Kukiz.

Myślę, że poseł Kukiz dostał się do Sejmu dzięki swojej głupocie. Ludzie czasami lubią posłuchać inaczej myślących.

************

Bardzo zaintrygował nas pomysł zorganizowania dla młodzieży szkolnej konkursu, który ma dotyczyć życia i twórczości prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ponieważ powstało jak na razie mało dzieł na temat prezydenta, obowiązkową lekturą będzie ostatnio wydana książka Jarosława Kaczyńskiego.

*************

Nie lubię cytować Pawłowicz, bo to kobieta, której nienawiść do wszystkiego co się rusza, jest tak duża, że nie warto przytaczać jej słów. Zrobię jednak wyjątek. PiS rakiem wycofuje się z restrykcyjnej ustawy zakazującej całkowity zakaz aborcji. Wszyscy podejrzewają, że przestraszyli się kobiet i ich protestów. Ale posłanka Pawłowicz ma wytłumaczenie: Episkopat upoważnił PiS do odrzucenia projektu obywatelskiego i nie jest za karaniem kobiet za aborcję. Nie do końca to prawda, bo w komunikacie Episkopatu nie ma nic o tym, że PiS ma jakieś szczególne upoważnienie. To nic, że Pawłowicz kłamie, bo zdarza jej się to często. Chodzi o coś innego: czy naród wybrał posłankę, aby reprezentowała go w Sejmie, czy wybrał ją Episkopat? Czy to znaczy, że w Polsce rządzi kler?

 

1_czwartek

Wszyscy wiemy, co się stało, i nie trzeba nikomu tłumaczyć, bo teraz musi PiS znaleźć sposób, jak wybrnąć z sytuacji. Po wczorajszym nocnym posiedzeniu Sejmu, podczas którego prowadzący obrady S. Tyszka z partii Kukiz 15 nazwał posłów małpami, zaczęto wycofywać się z restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Dzisiaj rano nie było już wątpliwości: to, co jeszcze dwa tygodnie temu dla posłów PiS było zgodne z ich sumieniem, dzisiaj okazało się mało istotne, bo słupki poparcia zaczęły spadać. Na Twitterze krąży krótkie uzasadnienie wyjątkowej empatii PiS-u: „projekt antyaborcyjny został poddany aborcji zgodnie z prawem, gdyż w oczywisty sposób zagrażał zdrowiu i życiu partii rządzącej”.

 

1_piatek

Nie wiem, dlaczego w piątek na FB był wysyp kapuścianych głąbów. Czyżby dlatego, że dowódca Garnizonu Warszawa, generał brygady Robert Głąb zalecił swoim podwładnym, by podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów były media państwowe, a szczególnie TVP Info? Aż łezka się w oku kręci niektórym, gdy wspominają stare czasy, kiedy to żołnierzom w koszarach kazano oglądać telewizję. Dzięki generałowi polskie wojsko walczy na froncie o oglądalność TVPPiS.

********************

PiS jest bliski decyzji, aby nie wpuszczać do Sejmu dziennikarzy. I mają rację, bo jeden z dziennikarzy „Super Expressu” sfotografował bose stopy posłanki PO. To bardzo oburzyło marszałka Kuchcińskiego, który ukarał fotoreportera zakazem pojawiania się w Sejmie przez rok. Posłanka PO, lekarka z wykształcenia, tłumaczyła się, że musiała obnażyć swoje stopy, ponieważ ma problemy z krążeniem, i nie ma pretensji do tego, który zrobił jej zdjęcie.

Jeżeli marszałek tak bardzo bronił dobrego imienia posłanki PO, to musi być coś na rzeczy. Moim zdaniem posłanka Pawłowicz ma ochotę na kolejne sałatki i nie będą jacyś dziennikarze robić sobie jaj z głodnej posłanki. Dlatego bez wątpienia dociekliwi dziennikarze nie będą mogli już robić żadnych zdjęć. Teraz nawet posłanka Kruk będzie się czuła swobodnie. Coś tam, coś tam…


_____BSU

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz