poniedzialek

Minister Szyszko, zwany wielkim łowczym PiS, znów nas zaskoczył. Pomińmy milczeniem sprawę Puszczy Białowieskiej i zwolnienie prezesów najlepszych stadnin w Polsce, bo teraz myśliwi wchodzą do lasu. Już niedługo ci, którzy będą utrudniać polowanie, mogą pożegnać się z lasem. Nie będą mieli do niego wstępu, nawet wtedy, gdy jest ich własnością. Jeżeli ktoś będzie stawiał opór, grozi mu wysoki mandat. Nie liczy się fakt, że ktoś jest przeciwnikiem zabijania zwierząt dla przyjemności. Delikwent będzie musiał udowodnić, że jego protest wynika z przyczyn religijnych. Jeśli dobrze kombinuję: tylko ci, co chodzą do kościoła, będą usprawiedliwieni. Ciekawe, czy proboszcz będzie wydawał świadectwo wiary.

***

Nie wiem, dlaczego wszyscy robią sobie żarty z ministra Błaszczaka po tym, jak powiedział, że teraz nastał czas wielkich produkcji dotyczących historii naszego narodu. Na spotkaniu z Polonią w Nowym Jorku stwierdził, że „Pokłosie” i  „Ida” zakłamują historię. Dlatego nastał czas na nowe filmy, które opowiedzą naszą historię na nowo. Najbardziej jednak powaliły nas słowa: „Trzeba zatrudnić Cruise’a, Gibsona, czy kogoś, kto jest znany na całym świecie. Aktora hollywoodzkiego, który wcieliłby się w postać Polaka w czasie II wojny i pokazał historię”. Wydaje się, że propozycja, aby to Cruise zagrał wielkiego Polaka, nie jest przypadkowa. Tom wzrostem pasuje akurat do roli prezesa.

.

1_wtorek

Jest już w Polsce 600 Misiewiczów, jak donosi Nowoczesna. Trzeba przyznać, że to świetny pomysł, aby szukać w Polsce ludzi, którzy dzięki znajomościom, a nie dzięki kompetencjom piastują obecnie intratne stanowiska w spółkach skarbu państwa. Z tym brakiem kompetencji nie przesadzam. Na przykład w wojskowości ważną funkcję pełni osoba, która wcześniej prowadziła firmę dziewiarską. Znajomy ministra Jakiego jeszcze niedawno prowadził budkę z kebabem, a teraz został wiceprezesem ds. badań i rozwoju PGNiG. Ponoć Nowoczesna nie ustaje w poszukiwaniach Misiewiczów w Polsce. Wtóruje im PO, która szuka w Polsce Pisiewiczów. Na Twitterze widziałam jeszcze poszukiwaczy Piotrowiczów, czyli ludzi związanych kiedyś z PZPR.

***

„Rzeczpospolita” donosi, że szef MON wykorzystał cały limit na cele reprezentacyjne. A że ma jeszcze trochę medali do wykucia, parówek dla komisji do kupienia, to postanowił limit… znieść. Z tego, co słyszałam, minister Sikorski jedząc ośmiorniczki cały czas myślał jednak o limicie.

 

.1_sroda

Nie wiem, czy zauważyliście, ale zaczyna się spełniać sen tych, którzy walczyli o legalizację marihuany. Jeszcze niedawno PiS był zdecydowanie przeciwny legalizacji, aż tu nagle słyszymy, że jest gotów poprzeć wniosek Kukiz15. Nawet nie wiecie, komu zawdzięczamy ten nagły zwrot akcji. To posłanka Krystyna Pawłowicz przekonała prezesa Kaczyńskiego, aby zalegalizować medyczną marihuanę. Niektórzy robią sobie żarty, że Kaczyńskiemu bardzo zasmakowała maryśka, dlatego się zgodził. Jest nadzieja, że jak już marihuana będzie prawie w każdym domu, a na pewno każdy członek PiS będzie miał do niej dostęp, to zrobi się jakoś weselej, nie będziemy już czcić naszych klęsk, nie będzie miesięcznic, żołnierzy wyklętych… będzie w końcu normalnie. Jest w końcu nadzieja, że tak odurzeni wytrzymamy do kolejnych wyborów. Zaznaczam, że pisząc ten tekst niczego nie brałam, a moja wizja normalnej Polski płynie wprost z mego serca.

 

 

1_czwartek

Dzisiaj czarny protest. Kobiety walczą o swoje prawa. Politycy, ci z prawej strony, zwłaszcza mężczyźni, okazują zatroskanie życiem zarodków. Oto wypowiedzi tych, którzy gotowi są wysłać kobiety do więzienia. Wyjątkowo nie komentuję i nie robię sobie żartów.

Terlikowski, ojciec kilkorga dzieci, zwolennik PiS, dziennikarz:
Matki kilkorga dzieci zazwyczaj nie zabijają następnych. Bo one wiedzą, pani poseł Mucha, że jak Bóg da dziecko, to da i na dziecko.

Poseł PiS Żalek, PiS
Oczywiście, że zgwałcona kobieta jest ofiarą brutalnej zbrodni, ale odpowiedzią na zbrodnię nie może być zbrodnia na dziecku.

Stanisław Pięta, poseł PiS
Będzie spokojnie, zwolennikami zabijania dzieci nienarodzonych zajmie się Policja. Biura PiS będą pracowały.
Przyjdzie czas odpłaty za śmierć nienarodzonych dzieci. Zwyrodniałe lewactwo zapłaci.

Grzegorz Braun, reżyser, publicysta
Zakazanie aborcji warunkiem Bożego Błogosławieństwa dla Polski.
Z jednej strony bezwzględny zakaz aborcji, a z drugiej strony brak zgody rządzących na zapłodnienie in vitro.

Jerzy Zelnik, obrońca życia nienarodzonego,aktor
Dzieci z in vitro rodzą się koszmarnie chore, połamane.

Bogdan Chazan, profesor, ginekolog, kiedyś masowo wykonywał aborcje, teraz nawrócony
In vitro odbiera godność dziecku. Stworzono je w hodowli zwierząt.

Procedowane obecnie w Sejmie ustawy pokazują, że w ocenie polskiej prawicy gwałt jest bardziej moralną metodą zachodzenia w ciążę niż zapłodnienie in vitro.

 

1_piatek

„Koniec czasu złotych chłopców w państwowych spółkach” ogłosiła premier Szydło. Nie wiem, co ze wszystkimi chłopcami w rządzie, a jest ich sporo, zwłaszcza u ministra Macierewicza. Ale z drugiej strony, może kolejna pula, tym razem platynowych chłopców, czeka na awans?

Pani premier powiedziała jeszcze, że „czas tworzenia strategii i programów się skończył”. I tu bardzo się zdziwiłam, bo każdy pamięta niebieską teczkę pełną ustaw jeszcze przed wyborami. Myślę, że premier rządu nareszcie nabrała wiatru w żagle i zorientowała się, że czas już rządzić. I my jesteśmy zdecydowanie za takim pomysłem.

No i na koniec złota myśl posła Suskiego, który powiedział, że prezes Jarosław Kaczyński nie ożenił się, bo służył Polsce. Bardzo chwalimy szlachetne intencje Jarosława i to, że nie skrzywdził żadnej kobiety. Nie możemy tylko zrozumieć, dlaczego poświęcając się Polsce tak bardzo ją unieszczęśliwił.

_____BSU

 

Zapisz

Zapisz