poniedzialek

Jest nadzieja w narodzie. Dzięki Gowinowi, ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego, dowiedzieliśmy się, że Chińczycy i Polacy chcą wprowadzić na orbitę Księżyca satelitę. Nie wiadomo w jakim celu będzie wysyłany ten satelita, czy dlatego aby na Ziemię sprowadzić Księżyc dla prezesa, czy po to, aby go tam wyprawić. Jedynie martwi nas fakt, że będzie to możliwe dopiero w 2018 roku.

.

1_wtorek

Dalej nie ma dowodów, że to był zamach, więc trzeba go poszukać. Oprócz komisji Macierewicza, sprawą zajął się specjalny zespół prokuratorów z Markiem Pasionukiem na czele. Pojawił się jednak nowy wątek. I mam wrażenie, że inspirowany zamachami ISIS, bo takiej teorii jeszcze nie było. Były już wybuchy (Rosjanie), była mgła, pole magnetyczne, hel, trotyl, a teraz okazało się, że to mógł być zamach samobójczy pilotów lub zamach spowodowany przez obsługę naziemną.

 

.1_sroda

O! to wielki dzień dla lubiących „dobrą zmianę” – jest spisek, a jak jest spisek, to jest zabawa. Otóż Donald Tusk pod osłoną nocy rozmawiał 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku o katastrofie. I nikogo o tym fakcie nie poinformował. Relacja, wprawdzie krótka, krąży na You Tube od 6 lat o czym politycy PiS nie wiedzieli. Macierewicz jest jednak wstrząśnięty dalszym ciągiem, którego nie widział.

Współczujemy, bo przecież kto, jak kto, ale specsłużby powinny już dawno znaleźć ten fragment na powszechnie dostępnym You Tube. No cóż każdy kraj ma takiego Bonda, na jakiego zasłużył.

**************

Posłance Pawłowicz nie podobają się gdańszczanie. Za ich przyzwoleniem odbył się w ich mieście jubileusz Trybunału Konstytucyjnego. Na domiar złego jednym ze sponsorów wydarzenia była Fundacja Adenauera, która z Niemcami nie ma nic wspólnego oprócz nazwy. Oburzona na FB napisała: „Tylko DLACZEGO POLACY mieszkający w POLSKIM Gdańsku godzą się na to antypolskie, nielojalne wobec swej Ojczyzny demonstracyjne przedstawienie? Czy w Gdańsku w ogóle mieszkają jeszcze Polacy?”. Szybko skasowała post i przeprosiła za wpis, ale przede wszystkim dlatego, że obraziła ludzi, w tym posłów i radnych PiS, sprzyjających obecnej władzy. Rzecznik prezydenta Gdańska powiedział: „Śledzenie wypowiedzi pani poseł Pawłowicz to jak przedzieranie się przez pole minowe. Co chwila wybuchają bomby bezmyślności, braku kultury i gigantycznego zadowolenia z siebie”. Nieszczęsnej kobiecie dołożył  jeszcze prezydent Adamowicz stwierdzeniem, że gdyby głupota umiała latać, to unosiłaby się jak biała gołębica nad Gdańskiem.

 

1_czwartek

Misiewicz wraca. A kto powiedział, że w ogóle miał się gdzieś podziać? On cały czas pracuje. Może nie na tak ważnych stanowiskach jak do tej pory, ale ma teraz równie ciekawą posadę. Co teraz robi Misiewicz? Analizuje materiały medialne, analizuje sytuację polityczną, ale przede wszystkim analizuje i przygotowuje analizy związane z zagrożeniami, jakie czasami widać w polskich mediach – powiedział minister Macierewicz. Krąży też plotka, że ten młody człowiek ma szkolić oficerów Wojska Polskiego. Sądzę, że to nie ma większego znaczenia, co będzie robił Misiewicz w MON. I tak do żadnej z tych funkcji jako technik farmaceuta się nie nadaje. Choć jest jakiś cień nadziei: widziano go na inauguracji roku akademickiego w szkole Rydzyka. Wszak nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera.

 

1_piatek

Profesor Chazan nie daje za wygraną. Głos Wielkopolski donosi, że obrońca życia poczętego już wie, dlaczego niektóre kobiety nie mogą zajść w ciążę. Przeszkadzają im lewicowe poglądy i zbyt duża dbałość o sylwetkę. Profesor również wyjaśnił, co miał na uwadze, mówiąc o lewicowości kobiet: antykoncepcja i duża liczba partnerów. Studenci skwitowali wykład profesora jednym zdanie: był to wykład humanistyczny a nie naukowy, bowiem nie był poparty żadnymi badaniami. Ludzie piszą, że Chazanowi rozum odebrały zarodki. Zastanawiamy się czy nie ma w tym 100. procentowej racji.

*********

Wygląda na to, że klauzula sumienia obowiązuje nie tylko Chazana i jemu podobnych. Teraz klauzula sumienia dotarła do firmy kurierskiej. Otóż kurier miał dostarczyć przesyłkę jednej z redaktorek Gazety Wyborczej. Powołując się na klauzulę sumienia, nie chciał przekroczyć progu redakcji.

*********

Z ostatniej chwili. Nie wiem czy wiecie, ale w związku z dzisiejszymi protestami kobiet, jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną wycofane ze sprzedaży parasolki, tak jak tabletki antykoncepcyjne.

_____BSU

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz