poniedzialek

Ten dzień należał do ministra Macierewicza. Nikt nie może zaprzeczyć, że to był dobry dzień, jeśli chodzi o spiski. Dobra passa ministra zaczęła się już wczoraj. Bo właśnie wczoraj minister uświadomił nam, że w końcu pokazaliśmy Rosjanom i Amerykanom, gdzie jest ich miejsce. Nie będzie się nam Amerykanin wtrącał, skoro jego państwo istnieje od 18 wieku! Nie będzie nam Rosja wmawiać, że nie było zamachu! Amerykanie mogą ze swoimi rakietami spadać na drzewo. Nie będą nam tutaj rządzić obce mocarstwa. Trzeba z nimi zrobić porządek. Nie wrócą już czasy PO, która czołgała się przed Niemcami, Amerykanami i Rosjanami.

W południe minister powiedział, że to w Polsce rozpoczął się terroryzm. Nie w roku 2002, nie atak na WTC był pierwszy. To my jesteśmy pierwszymi ofiarami terroryzmu. Bomba, pęknięta parówka, zgnieciona puszka?

Później Macierewicz powiedział, że Polacy poddawani byli eksperymentom z bronią elektromagnetyczną. Zwłaszcza Pomorze i Dolny Śląsk.

Wieczorem w TVP Info nie wspomina już o o terroryzmie. „Może była bomba, może w inny sposób doprowadzono do tego, że samolot rozpadł się nad ziemią”. A więc wszystko po staremu. Jaka ulga!

***
Komisja Wenecka znów podąża z odsieczą. Przyjedzie zbadać kolejną ustawę PiS, o policji. Znów prawnik z Wenecji będzie rozmawiał ze świetnym prawnikiem prezydentem Dudą. Nie wiadomo, czy będą dla siebie teraz tacy mili. Nie wiadomo nawet, czy prezydent spotka się z delegacją z Wenecji. Obawiam się, że nikt z prawej strony nie będzie chciał z nimi rozmawiać i okażą swoje lekceważenie. A co, nie można? Można. Nie będzie nam się tu obcy wtrącał do naszych polskich spraw.

.

1_wtorek

Nie miał racji szef partii Razem, że nie ma z kim rozmawiać, bo prezydent Duda jest na nartach. Otóż nie. Duda pojechał do Czech, aby na wspólnej konferencji z prezydentem tego kraju Miloszem Zemanem poskarżyć się na Unię Europejską, która wtrąca się w suwerenne sprawy swoich członków. Obaj prezydenci przyznali, że UE powinna skupić się na swoim podstawowym zadaniu, czyli ochronie zewnętrznych  granic Unii. Strona polska nie domyśla się, że to bratnie poklepywanie nas po plecach to chytra gra, której celem jest osłabienie pozycji naszego kraju w Unii. Już widzę jak Krecik, Żwirek, Muchomorek, Rumcajs, ta cała gromada czeskich przyjaciół, przyjdzie nam z pomocą, gdy Unia będzie chciała odciąć nas od bankomatu.

Prezydent jest dzisiaj w centrum zainteresowania jeszcze z jednego powodu. Wszyscy pamiętamy, że nasz Niezłomny obiecał ulgę frankowiczom. Okazuje się, że nie jest to łatwe, bo małe banki mogą upaść. Nic to. Prezydent i z tym sobie poradzi: można przecież znów podpisać jakąś ustawę wieczorową porą, można upaństwowić banki, zmienić przepisy… długopis jest zawsze gotowy.

.

1_sroda

Już od jakiegoś czasu krążą wieści, że prezydent Duda to jednak prezydent wszystkich Polaków. Niezłomny jest w jednej sprawie: na TT spoufala się z dziewczynami o dziwnych nickach: dzika foczka, ruchadło leśne, gejowa Łafka z sosny, seba sra do chleba czy jebnij się daniel… Z niemal 800 osób, które Duda obserwuje na TT, większość stanowią nastolatki. W jednym z postów tłumaczy, że nie umie grać w golfa, ale córka jeździ golfem. Często składa życzenia, ociera słowem łzy, pozdrawia i życzy dobrej nocy. Ludzie mówią, że te posty mógłby ktoś wyświetlić rzutnikiem na prezydenckim pałacu. Ha! To jest myśl.

Nie wiem, czy zauważyliście, że nic nie mówię o skandalicznym napisie na drzwiach toalety w jednej ze szkół. Ponoć teraz wiele osób robi sobie z tego żarty. Widziałam nawet słynny plakat Pągowskiego z pupą i papierosem, i napisem „Andrzej”. „Trybuna Opolska”, która sprawę niesubordynowanego ucznia opisała, ma mieć z tego powodu zarzut prokuratorski. We Wrocławiu jest afera, bo Frasyniuk powiedział, że prezydent pozostanie du…ą. Nie wiem, czy wiecie, ale Frasyniuk to recydywista. W czasach komuny w 1982 roku dostał 6 lat więzienia. Do końca PRL-u miał jeszcze cztery wyroki. Pewnie do głowy mu nie przyszło, że będzie jeszcze kiedyś w życiu skazany, bo przecież o wolność słowa walczył. A tu du…a blada.

.

1_czwartek

Nie nadążam za Macierewiczem. Naprawdę. Nie rozumiem, czy samolot rozbił się w powietrzu, czy na ziemi, czy ktoś strzelał, czy to była bomba. Ponoć to 18 teoria wybuchu/zamachu. Na Wiejskiej mówią, że Macierewicz tak długo będzie trwał  w polityce, jak długo będzie ciągnął swoją teorie o wybuchu.

***

Zostaliśmy naznaczeni. Okazuje się, że bramy kościoła są dla nas niedostępne. Ksiądz Małkowski powiedział, że przynależność do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej i przyjmowaniem komunii świętej. Doprowadzamy do osłabienia służb specjalnych i budowania pewnego rodzaju kondominium rosyjsko-izraelsko-niemieckiego. Ks. Małkowski znany jest ostatnio z egzorcyzmów, które odprawiał w dzień czwartej rocznicy tragedii smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim. Szkoda, że kiedyś szanowany kapelan „Solidarności” przeszedł na złą stronę mocy.

.

1_piatek

Za niecałe dwa tygodnie start programu 500+, a gdzieniegdzie słychać, że rząd policzył pieniądze i mu się jednak nie zgadza. Ponieważ mają dobre pomysły, wymyślili obligacje długoterminowe. Te rząd będzie realizował  za kilka lat, a więc… po nas choćby potop. Tymczasem NSZZ  „Solidarność” Biedronki zwraca się do portugalskiego pracodawcy o podniesienie pensji kasjerkom, ponieważ za 1300 zł netto niektórym paniom po prostu nie opłaca się pracować. Jak zajrzymy do portfeli niezbyt dobrze sytuowanej rodziny, to zauważymy, że po opłaceniu żłobka czy przedszkola zostaje niewiele pieniędzy. Więc po co iść do pracy?

W tej chwili rząd bada społeczne nastroje, czyli to, czy obligacje mogą spotkać się z przychylnym odbiorem społecznym. Bez badań mogę powiedzieć, że ludzie się wściekną. Nie policzono również, ile kosztować ma budżet państwa ustawa dotycząca frankowiczów. Sejm zawetował wniosek PO o podniesienie kwoty wolnej od podatku. W ten sposób PiS wycofał się z danej przed wyborami obietnicy.

Nie ma jednak złego, co by na dobre nie wyszło. Rząd bardzo dba o rodzinę i coraz częściej mówi o wolnych od handlu niedzielach. Miejsce kobiety jest w domu, przy dzieciach i mężu, im ma poświęcać swój czas. Wracają czasy komuny, kiedy niedziela handlowa była tylko przed świętami.

_____BSU