poniedzialek

Minister Macierewicz poleciał. Poleciał tak wysoko, że nie wiemy dokąd, choć są pewne przesłanki, że leci do Stanów.

Minister mówi, że każdy ma szansę startować w przetargu, ale już wiadomo, że nie będą to śmigłowce z Francji, tylko z Ameryki. Właściwie to przetarg już się odbył, ale bez przetargu. Niektórzy podejrzewają, że minister obejrzał film Black Hawk Down i stąd fascynacja amerykańskimi helikopterami.

*************

Zwolennicy spiskowej teorii smoleńskiej dreptali w tym miesiącu po raz 77. Z każdym marszem mają nadzieję, że ta prawda jest już blisko, ale nie chodzi przecież o to, aby ją wyjawić, bo nie byłoby miesięcznic.

Dziś wiemy coraz więcej – mówił prezes Kaczyński. Mówię tak co miesiąc, bo co miesiąc wiemy więcej o tej katastrofie, ale ostatecznie ujawnienie prawdy jeszcze przed nami – stwierdził prezes.

– Prawda jest fundamentem naszego myślenia. My, Polacy, mamy misję, którą jest wolność, a wolność to prawda. Wolność to coś, czego podstawą jest prawda. Dlatego musimy iść dalej i być tutaj za miesiąc i w kolejnych miesiącach, aż do tego momentu, gdy usłyszymy z ust przedstawicieli państwa, co się naprawdę stało i gdy odsłonimy pomnik Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar – powiedział prezes.

I tym sposobem kolejna miesięcznica już 10 listopada. Podobno w życiu chodzi nie o to, by złapać króliczka, ale by go gonić.

.

1_wtorek

„Niech polskie bory i lasy wszystkim nam darzą. Darzbór!” – tymi słowami premier Szydło powitał prof. Janusz Sowa, ekspert od pilarek i wycinek drzew, a obecnie, dzięki #dobrejzmianie, fachowiec od Puszczy Białowieskiej. Na nic ekspertyzy UNESCO i Komisji Europejskiej, że kornik nie zaszkodzi drzewom, więc nie należy ich wycinać.

Prof. Sowa pisał pracę doktorską: „Badania zmienności dopuszczalnego czasu ekspozycji na drgania mechaniczne i hałas pilarek PS-180”. Habilitację też robił z pilarek. Teraz kieruje zespołem, który ma przekonać ludzi, że korniki tak szkodzą puszczy, że trzeba ją z drzew ogołocić. Zaiste niesłychana jest kariera profesora, który teraz jest lepszym ekspertem od tych z Komisji Europejskiej. Mając takiego specjalistę od wycinki drzew nie trzeba będzie długo czekać na czas, kiedy z puszczy zrobi się pustynia.

*****************

Kochani, koniec z seksem dla przyjemności. Wzywa się mężczyzn do większej odpowiedzialności i uprzejmie prosi o nieuprawiane seksu dla przyjemności, bo to się zazwyczaj kończy ciążą partnerki.

Do Kancelarii Marszałka Sejmu wpłynął w formie petycji projekt ustawy, który oprócz totalnego zakazu aborcji zakazuje stosowania przez kobiety spirali i antykoncepcji awaryjnej. Intencją autorów projektu jest odebranie kobietom dostępu do środków, które przeciwdziałają zagnieżdżeniu się komórki jajowej w macicy. Zdaniem szefa projektu Pawła Wosickiego, fizyka z wykształcenia, pary, które nie chcą mieć dzieci powinny powstrzymać się od seksu.

Nie będzie handlu w niedzielę to i nie będzie seksu, nawet w niedzielę. A miało to być święto dla rodziny.

 

.1_sroda

Trzeba przyznać, że teraz promocja Polski mało kosztuje. W ten sposób rząd zaoszczędza, bo i tak ma duże wydatki na 500+. Tym razem dzięki wiceministrowi Bartoszowi Kownackiemu, który miał mówić o śmigłowcach, ale nikt już nie pamięta, co powiedział o decyzji polskiego rządu w tej sprawie. Uznano, że najważniejszym newsem tego dnia było zdanie: Francuzi to ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. Kownacki dzięki widelcowi nie tylko przeszedł do historii polskiej dyplomacji. W ciągu zaledwie kilku godzin #widelec stał się najbardziej pożądanym hasztagiem na Twitterze. Ludzie żartowali, że Amerykanów nauczyliśmy demokracji, Rosjan pić wódkę, a Chińczyków jeść pałeczkami. Zastanawiali się też, czy nie należy zmienić jednej ze zwrotek naszego hymnu, bo przecież to nie Bonaparte dał nam przykład, jak zwyciężać mamy.

 

1_czwartek

Już w sobotę konferencja w Sejmie m.in. na temat… „Co oznacza, że Bóg jest stwórcą Świata”. Na spotkaniu swoje referaty wygłoszą marszałek Kuchciński i minister środowiska Jan Szyszko. Dla polityków PiS jasne jest to, że człowiek nie pochodzi od małpy, tylko jest dziełem kreacjonizmu. Konferencja, którą organizuje m.in. szkoła ojca Rydzyka, sponsorowana jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Nie widzimy związku kościoła z ochroną środowiska, musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, bo może jednak okaże się, że ten związek uczestnikom uda się wypracować. Cieszy nas również fakt, że jest reforma szkolnictwa i będą pisane nowe podręczniki, bo wtedy owoce konferencji będą mogły być uwzględnione w nowym programie. I na koniec raduje nas niezmiernie to, że człowiek jednak nie zszedł z drzewa.

************

Byli prezydenci nie będą już mieć ochrony podczas wizyt zagranicznych. Nasza propozycja na trudne czasy: byli prezydenci powinni się złożyć na ochronę we własnym zakresie i mieć ochroniarzy, którzy będą jeździć z jednym z prezydentów wtedy, gdy ten będzie udawał się w podróż.

Nie wiadomo dlaczego w ramach oszczędności nie zlikwidowano ochrony naczelnika państwa, który ma dostatek ochroniarzy. Jak będzie łaskaw, może pożyczy?

 

1_piatek

Nadal nie wiadomo, co z tymi helikopterami. Nie można się zdecydować, czy je kupić od Amerykanów, czy dać drugą szansę Francuzom, czy budować własne z Ukraińcami. Nie wiadomo też, czyja to wina, że Caracale nie trafią do Polski. Macierewicz mówi, że to Francuzi zerwali negocjacje, minister rozwoju twierdzi, że negocjacje zakończono zgodnie z harmonogramem, minister Waszczykowski, że nikt nie zerwał rozmów z Francuzami, bo te rozmowy wygasły. Krążą już opowieści, że to znowu wina Tuska, bo dzięki umowie z Francuzami dostał posadę w Unii. Czekamy na moment, kiedy dowiemy się, że to Francuzi nie chcieli nam sprzedać helikopterów, bo zabrakło Tuska.


Z ostatniej chwili:

Minister Macierewicz w TV Trwam powiedział, że Polacy mają zdolności tworzenia masy kompozytowej samolotów, natomiast Ukraińcy robią świetne silniki. W ten sposób powstałaby zupełnie nowa konstrukcja helikoptera. Macierewicz nie określił, kiedy pierwsze maszyny mogłyby wznieść się w przestworza. Sądzimy, że za jakieś 20 lat. Nie wiemy też, czy Ukraińcy coś wiedzą o planach naszego pomysłowego ministra. Na Twitterze już wymyślają nową nazwę dla tego wynalazku: Antonov, JK-1, UPA Wołyń 2016, Czarny Sokół, Lech. jeszcze nie wiadomo, kto skonstruuje śmigła, ale wszystkie tropy prowadzą do Rosji.

_____BSU

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz