Dziś, 8 marca, w Łodzi odbyła się akcja organizowana przez KOD Młodych regionu łódzkiego – rozdawanie tulipanów z cytatem Konstytucji:
„Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym”.

Była to pierwsza akcja organizowana przez Łódzką młodzież zrzeszoną w KOD. Wspólnymi siłami i poświęconym czasem, udało nam się przygotować 300 kwiatów z karteczkami rozdać je kobietom w dniu ich święta.

Z uśmiechami na twarzach i pozytywną energią, w godzinach południowych, rozdawaliśmy kwiaty przy ulicy Piotrkowskiej,  jednocześnie namawiając przechodniów do podpisywania projektu ustawy KOD o Trybunale. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i ciepłymi słowami od naszych fanów, ale trafiały się również osoby mniej poinformowane które z wielką chęcią wysłuchiwały co mamy do powiedzenia i zadawał nam wiele pytań dotyczących obecnej sytuacji związanej z Trybunałem. Udało nam się zebrać 136 podpisów.
KOD MŁODZIEŻÓWKA Łódź chciałby ogromnie podziękować, za wsparcie i aktywna pomoc ze strony osób z dorosłego KODu. Dziękujemy, rośnijmy w siłę i do zobaczenia przy następnych akcjach!

____Młodzi KOD’u