3 lutego 2016 powstał KOD Inowrocław, ale także ukonstytuował się oficjalnie #Hot Kod – platforma wsparcia pomiędzy regionami. Inicjatorem spotkania integracyjnego regionów był Sławek Miłow i organizatorzy KOD kujawsko-pomorskiego. Łodzianie także przybyli wesprzeć sąsiadów – silną, czteroosobową ekipą. Gościem specjalnym był mecenas Ryszard Kalisz, dawny parlamentarzysta.

Zlot #Hot KOD zgodnie z oczekiwaniami był gorący – do klubu zawitali członkowie obozu narodowego, którzy najpierw buczeli z tyłu, ale potem zostali zaproszeni do dyskusji. Wymiana zdań przebiegała kulturalnie, chociaż intensywnie. Poruszającym momentem było zdecydowane wystąpienie młodych aktywistów KOD-u z Inowrocławia.

Poza walorami edukacyjnymi i organizacyjnymi spotkanie #Hot KOD zaowocowało także burzą mózgów, w której uczestniczyli KODerzy lokalni i przyjezdni z łódzkiego, przedstawiciele ośrodków z kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i innych. KODerzy dzielili się swoimi metodami działania i oferowali wzajemną pomoc. Zdobyte doświadczenia i kontakty pozwolą nie tylko wzmocnić tworzące się dopiero regiony, ale także usprawnić pracę w grupach już istniejących.

#‎Hotkod wybrał swoich koordynatorów:

  • Koordynator główny – Sławek Sypiański
  • Zastępcy – Aleksandra Solecka, Mirosław Królewicz

Główne założenia:

  • Współpraca w zakresie rozwoju lokalnych grup KOD
  • Pomoc Koordynatorom regionalnym w organizowaniu wydarzeń w mniejszych miastach i koordynowanie głównych akcji po akceptacji oraz dyskusji z Zarządem

Integracja wzmacnia relacje i daje szansę pracy nad rozwojem idei KOD. Liczymy na propozycje odwiedzin kolejnych miast oraz dat następnych spotkań, które można połączyć z zebraniem założycielskim podregionu. Łodzianie na pewno pomogą tam, gdzie będą mogli.