7 września odbyło się pierwsze po wakacjach, a ostatnie w takim składzie, spotkanie Koordynatorów regionalnych. Ostatnie w takim składzie, gdyż jesteśmy, właśnie przed wyborami w naszym Stowarzyszeniu i temu tematowi poświęciliśmy sporo czasu. Przybyli na spotkanie opiekunowie grup Pabianice, Zgierz, Sieradz, Tomaszów Mazowiecki oraz Piotr Kośla opiekun grup regionalnych.

Tematów było dość sporo, gdyż pora wakacyjna i urlopowa sprawiła samoistną przerwę w spotkaniach…. Omówiliśmy temat deklaracji członkowskich….. i tu troszkę krytyki posypało się na Tomaszów i Sieradz gdzie mamy małą aktywność i problem w zebraniu minimum do utworzenia grupy lokalnej, ale także w naszym regionie są, takie perełki jak Pabianice gdzie przypływ członków może, doprowadzić do zawrotów głowy nie jednego koordynatora. Mają już ponad 100 deklaracji i wciąż przybywa – brawo Gabrysia! Wymagane minimum jest w grupie Zgierz i tam także powstanie grupa lokalna. W innych regionach jest dość słabo od 3 do 7 członków…. Omówiliśmy także powołanie grupy terenowej, która miałaby wspomóc niektóre regiony.

Na koniec omówiliśmy nadchodzące wydarzenia oraz wymieniliśmy się pomysłami na najbliższy czas. Po ponad dwóch godzinach zakończyliśmy nasze spotkanie.

__Piotr Kośla