W dniu 22 marca 2016 r.  odbyło się trzecie już spotkanie sympatyków KOD Zgierz, region łódzki. Tym razem gościliśmy w salce konferencyjnej Parku Kulturowego Miasta Tkaczy w Zgierzu.

Naszym gościem był dr Andrzej Kompa, historyk z Uniwersytetu Łódzkiego, który nawiązując do obchodzonego 23 marca święta przyjaźni polsko-węgierskiej poprowadził wykład pt „Różne oblicza demokracji”. Podczas swojego wystąpienia w bardzo przystępny sposób porównał drogę, jaką w ostatnich latach przeszły demokratyczne Węgry i Polska, jednocześnie wskazując odmienności, jeśli chodzi o  sytuację i polityczne realia panujące w obydwu krajach.

Nasze spotkanie odbyło się w tygodniu przedświątecznym, zatem pojawił się słodki poczęstunek i niespodzianka – tort z dekoracją KOD Zgierz.

Po przerwie uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy Zgierza i okolic mieli okazję zapoznać się z obywatelskim projektem ustawy o TK autorstwa KOD oraz złożyć pod nim swój podpis.

Spotkanie było odebrane bardzo dobrze, otrzymaliśmy dużo pozytywnych informacji zwrotnych. Działamy dalej – kolejną naszą inicjatywą jest rozpoczęcie zbierania podpisów pod projektem ustawy na ulicach miast naszego powiatu.

Do zobaczenia wkrótce w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie i Głownie 🙂