W poniedziałek 3 kwietnia odbyło się zebranie grupy koordynacyjnej i opiekunów grup zadaniowych. Przedstawiamy informacje i ustalenia ze spotkania:

 

  1. Europejski marsz w Krakowie 23 kwietnia

Łódzki KOD organizuje wyjazd na marsz organizowany w Krakowie 23 kwietnia (planowany jest  przemarsz z Rynku na Błonia, gdzie tworzona będzie „żywa flaga UE”).
Szczegóły wydarzenia oraz możliwości zapisywania się na wspólny wyjazd podamy wkrótce.

 

  1. Ratujmy Samorząd

Wciąż zbieramy podpisy pod wnioskiem o referendum – zachęcamy wszystkich do pomocy w akcji!

Czystą listę można pobrać tutaj https://kod-lodzkie.pl/ratujmy-samorzady-zbieramy-podpisy-o-referendum/ Podpisane listy można przynosić na Gdańską 29 codziennie w godzinach dyżurów https://kod-lodzkie.pl/odwiedz-nas/

 

  1. Nowa ustawa kombatancka

Przyłączamy się do akcji rozpoczętej przez Opolski Region KOD, mającej na celu wypracowanie ustawy kompleksowo zajmującej się wszystkimi problemami kombatantów i weteranów, o których Polska nie dba dziś tak, jak powinna. Wsparcie akcji zadeklarował Młody KOD.

Więcej informacji o akcji http://kodopole.pl/index.php/aktualnosci/316-nowa-ustawa-kombatancka

Szczegóły działań w Regionie Łódzkim przedstawimy wkrótce.

 

  1. PIKODy

Po zimowej przerwie ruszają na nowo Punkty Informacyjne KOD. Ekipę dyżurującą przy ul. Piotrkowskiej koordynuje Michał michal.mostowy@kod-lodzkie.pl

 

  1. Spotkanie delegatów w Rąbieniu

W dniach 8-9 kwietnia w Łodzi odbędzie się spotkanie części delegatów z całej Polski, by jeszcze przed Krajowym Zjazdem Delegatów porozmawiać o najistotniejszych kwestiach. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli obaj kandydaci na przewodniczącego ZG – Mateusz Kijowski i Krzysztof Łoziński.

___
Michalina Engel