AKCJA  „RATUJMY SAMORZĄD”

 1. KOD Mazowsze organizuje marsz w Warszawie, 11.02.2017 godz. 12:00 Plac Bankowy.
  Organizujemy transport – wszystkie szczegóły tutaj https://kod-lodzkie.pl/11-02-wyjazd-autokarem-marsz-wolna-warszawa/
  Co można zrobić? Zachęcamy do dołączenia do Straży! Kontakt email: straz@kod-lodzkie.pl nr tel 570152825
 2. Marsz w Łodzi „Ratujmy samorząd!”- 18.02.2017 godz. 12:00, start z Placu Wolności, punkt końcowy podamy wkrótce (po ustaleniach z Urzędem Miasta). Szczególnie serdecznie zapraszamy grupy lokalne. Będziemy także zbierać podpisy pod propozycją referendum.
  Co można zrobić? Poszukiwane osoby do: Straży, Animacji, kolportażu ulotek (gdy już zostaną wydrukowane), zorganizujemy także spotkanie poświęcone tworzeniu transparentów (więcej informacji wkrótce na grupie facebookowej).
 3. W nadchodzących wyborach samorządowych będziemy potrzebować zakodowanych obserwatorów w komisjach wyborczych i wśród mężów zaufania. Jest około 700 komisji w regionie łódzkim – ludzie ogromnie potrzebni!
 4. Promocja akcji Ratujmy Samorząd:
  • spotkania w terenie – chcemy zlokalizować środowiska, które najbardziej ucierpią i uderzyć do nich, gorąco zachęcamy osoby spoza Łodzi do pomocy w zorganizowaniu takiego spotkania w swojej okolicy. Będziemy na nich także zbierać podpisy.
  • wyjście w miasto z lotnymi PIKODami – jest za zimno na stały namiot, dlatego zachęcamy wszystkich do spacerów. Zapewniamy gadżety: ZaKODowana parasolka, torba na materiały, a to nie koniec listy 🙂 Chętnych zapraszają do współpracy: Michał Mostowy i Jakub Stawicki (można się zgłaszać w komentarzach).

 

SPOTKANIA i inne wydarzenia, na które już teraz zapraszamy:

 1. Seweryn Blumsztajn – 3 marca 18:00 piątek (szukamy sali na około 200 miejsc)
 2. Wkrótce powstanie ulotka z kalendarium KODu łódzkiego
 3. 14 lutego zapraszamy na wspólny taniec w ramach One Billion Rising na Rynek Manufaktury ( więcej informacji: Kasia Witek)
 4. 24.02 – Wykład dr Kompy na temat Trybunału.
 5. 13.03 Profesor Jarek Płuciennik – wykład o pieśniach wolności

Podsumowaliśmy także Walne Zgromadzenie Członków 05.02.2017 – i złożyliśmy podziękowania dla Marcina Olkusza za bezbłędną koordynację tego zadania.

Osobne zebranie Zarządu Regionu odbędzie się wkrótce.

___Katarzyna Knapik