I love KOD - łączy, nie dzieli (14.02.2016)

W niedzielę, 14.02.16 o godz. 14:00 w Pasażu Rubinsteina łódzki KOD z okazji Walentynek zorganizował Punkt Informacyjny. Nie była to manifestacja, tylko rodzaj happeningu połączony z akcją informacyjną. Hasłem wydarzenia było

I (love) KOD, łączy, nie dzieli.

Zainteresowanie było bardzo duże, w ciągu godziny rozeszły się przygotowane wcześniej balony z napisem „I (love) KOD” (1500 sztuk), nalepki w kształcie serduszek oraz ulotki informacyjne. Przechodzący ludzie chętnie przystawali i brali przygotowane gadżety. Jedynie nieliczni odmawiali. Zainteresowanie i rozbawienie wzbudził także „typowy KODer” na rowerze („cyklista”) ubrany w futro z norek z lisem na szyi z warzywami w koszyku. Kod zapowiada swoją nieustającą obecność przez następne lata i zaprasza na najpoważniejszą do tej pory masową manifestację w Warszawie w sobotę 27 lutego Marsz pt. „My, Naród”, o 13:00 – 17:00 z początkiem na Błoniach Stadionu Narodowego.

Podobne akcje informacyjne miały miejsce w piątek, 12 lutego w Pabianicach, gdzie rozdawano biało-czerwone chorągiewki, oraz dziś w Zgierzu, Ozorkowie i Aleksandrowie Łódzkim.