Cóż, że przez polityków władzy bywamy nazywani najgorszym sortem, jeśli docenia nas reszta świata. Komitet Obrony Demokracji został w tym roku wyróżniony Europejską Nagrodą Obywatelską, a silna reprezentacja Regionu Łódzkiego została przez europosłankę Różę Thun zaproszona na uroczystość wręczenia nagrody.

Pani Poseł poczuła się podczas pierwszego spotkania z łódzkimi sympatykami KOD jak w domu, łodziacy i krakowiacy będą więc reprezentowani dość licznie.

 

Parlament Europejski utworzył „Europejską Nagrodę Obywatelską” w 2008 roku, aby nagrodzić Europejczyków za nadzwyczajne osiągnięcia. W tym roku wśród laureatów znaleźli się także Polacy. Nagrodzono Aleksandrę Banasiak, aktywną uczestniczkę wydarzeń Poznańskiego Czerwca ’56, KOD wyróżniono za to, że w pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi w Polsce i w innych miastach Europy oraz krzewi przywiązanie do wartości, symboli i instytucji europejskich. Nagrodę otrzymał także Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, który fantastycznie dysponując środkami europejskimi na rozwój: edukacji, kultury, zdrowia, sportu, ochrony środowiska, demokracji, tolerancji i współpracy transgranicznej, poprawia jakość życia społeczności lokalnej na terenie gmin Masywu Śnieżnika.
Jutro w Warszawie nasza część uroczystości, a 12 i 13 października podczas ceremonii w Brukseli laureaci ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, zaprezentują swoje dokonania. Będzie szansa przedstawić światu KOD i jego idee.