W związku z zaostrzoną sytuacją w kraju 22 grudnia odbyła się, już po raz drugi, pikieta przed siedzibą PiS w Piotrkowie Trybunalskim.

Spora grupa mieszkańców zebrała się, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec łamania Konstytucji, unicestwiania Trybunału, szkalowania opozycjonistów, niszczenia nowoczesnej Polski i spychania jej na margines Europy. Podczas prawie dwugodzinnej pikiety odśpiewaliśmy hymn Polski oraz „Czarny walc”. Każdy z przybyłych mógł wyrazić głośno swoje zdanie na temat obecnej sytuacji w kraju.

W trakcie pikiety odwiedziła nas Pani Poseł ziemi piotrkowskiej Elżbieta Radziszewska, która przyjechała prosto z sali sejmowej, gdzie pełniła swój dyżur. Pani Poseł zrelacjonowała sytuację, jaka ma miejsce w sejmie, oraz poinformowała, iż zjednoczona opozycja pozostaje w sali sejmowej do 11 stycznia. W zgromadzeniu uczestniczyli członkowie KOD, PO, Nowoczesnej oraz Samoobrony. Mimo zimna, atmosfera była gorąca i pokojowa.

Dziękujemy bardzo przyjaciołom z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego i Bełchatowa za wsparcie naszego protestu. NIE dla dewastacji kraju. NIE pełzającemu zawłaszczaniu państwa.

___Małgorzata Pingot i Piotr Kośla

Zapisz