W pierwszy czwartek listopada w siedzibie łódzkiego KOD odbyło się spotkanie koordynatorów grup lokalnych z naszego województwa.

Podczas dwugodzinnego spotkania omówiliśmy szereg ważnych spraw i problemów, jakie są w naszym województwie. Pierwszy omawiany temat to administrowanie grupami fb a dokładniej możliwość migracji osób z regionu do innych grup lokalnych, gdzie wspólnie postanowiliśmy, iż taka migracja powinna być umożliwiona i od piątku wszystkie osoby z regionu mogą dodawać się do innych grup lokalnych.

Kolejnym punktem było omówienie święta Niepodległości, które jest organizowane w Łodzi i tutaj regionalni zaoferowali swoją obecność, oraz pomoc przy różnych punktach marszu. Święto Niepodległości rozpoczynamy, z pasażu Schillera o godz.14.00 a kończymy na placu Wolności.

Następny temat to organizacja Flash Mobów w regionie, które dość prężnie sobie radzą i bardzo mocno się angażują w pomoc przy budowaniu struktur regionalnych. Sukcesem Flashów jest niewątpliwie Ewa Kruszyńska i jej Super drużyna Budzik (Hanna Pawlikowska, Lucyna Foltyn, Maciej Kloc, Marysia Pilarska, Ewa Twardowska, Beata Zielińska, Anna Stasiak, Asia Olszewska i Jerzy Friedrich). Marek Butkiewicz z Kasią Wróbel przedstawili działania grupy PIKOD Regiony, po ostatnich dwóch pikodach, które odbyły się w Zgierzu i Kutnie planują już następne, pojawił się pomysł, aby organizować pikod mobilny bez konieczności rozstawianiu namiotu i czekania na pozwolenie od zarządców terenu. Marek zaproponował zrobienie serii ulotek, które mają dementować kłamstwa partii rządzącej. Beata Zielińska przedstawiła krótko działania grupy Akcja Regiony, która pracuje w terenie i wspomaga wszystkie akcje organizowane w regionie, najbliższy wypad w teren będzie do Poddębic z ulotkami zapraszającymi na łódzki marsz Niepodległości.

Na koniec krótko omówiliśmy temat wyborów, które mają się odbyć w połowie stycznia. Obecny na spotkaniu koordynator regionu łódzkiego Mirek Michalski poinformował wszystkich o planach i dogodnym terminie dla naszego regionu, gdyż w drugiej połowie stycznia nasze województwo ma ferie zimowe i jest to spora niedogodności, ale znając Mirka, możemy spać spokojnie, gość potrafi ogarnąć wszystko. Szczegóły wyborów będą już niedługo podane do oficjalnej wiadomości na wszystkich grupach KOD Łódzkie.

Na spotkaniu obecni byli koordynatorzy grup lokalnych ze Zgierza – Asia Olszewska, Tomaszowa — Paweł Andryszczak, Sieradza – Wiktor Idzikowski, oraz opiekunowie grup regionalnych Beata Zielińsk a – Akcja Regiony, Ewa Kruszyńska – FlashMob Regiony, Marek Butkiewicz I Kasia Wróbel – PIKOD Regiony, Mirek Michalski koordynator KOD Łódzkie, oraz moja skromna osoba. Zabrakło nam na spotkaniu koordynatorów z Bełchatowa, Kutna, Piotrkowa, Pabianic i Zduńskiej Woli. Dziękuję koordynatorom i opiekunom grup za przybycie na spotkanie i przypominam nieobecnym, iż zawsze można oddelegować osobę w zastępstwie, gdyż spotykamy się raz w miesiącu i omawiamy nasze problemy w regionie.

___Do zobaczenia – Piotr Kośla