Kiedy kolejny raz, wraz z przyjaciółmi z KOD-u, stałem na ulicach mojego miasta i rozdawałem ulotki, mijający mnie młody człowiek wyrzucił w moją stronę: „Pierdolę demokrację, a wolność do niczego nie jest mi potrzebna”. Serce mi zamarło i przez chwilę wyparował sens „ulicznego trudu”. Młodzieniec odziany był w drogą konfekcję – markowe i trendy ciuchy, stopy w najkach, a w uszach słuchawki podłączone do ajfona.

Długo, bardzo długo głowę świdrowały mi słowa, którymi – z taką łatwością – poczęstował mnie ów młody przechodzień i kiedy zastanawiałem się, kogo zaprosić na kolejne spotkanie w ramach Latających Uniwersytetów KOD-u, jedna postać przyćmiła inne: Władysław Frasyniuk!

Władysław Frasyniuk, bohater Solidarności, niezłomny bojownik o honor i wolność Polaków, ten, dzięki któremu – między innymi – Polacy przez ostatnie 27 lat nosili poniesione głowy, a młody człowiek mógł swobodnie i bez strachu, na ulicy, powiedzieć co myśli.

I udało się! Nie było łatwo, bo Władysław Frasyniuk, to bohater nie jednej bitwy, ale IDEI, który teraz, kiedy wartości, o które walczył, są zagrożone, ponownie poświęca swój czas, siły i energię dla sprawy, dla godności Polaków. Ale znalazł czas dla Pabianic, dla regionu łódzkiego i przyjął zaproszenie.


Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z tym niezwykłym człowiekiem
zapraszamy serdecznie 17 czerwca na godz. 18.00 do Pabianic,
do obiektu Fabryka Wełny & SPA ul. Zamkowa 2.
Wszelkie informacje i zapisy – tel. 792-412-072 oraz  534-116-776.

___Janusz Nagiecki