Kochani, Rok 2016 był dla nas bardzo pracowity. Zaczęło się od awarii grupy łódzkiej, a potem napięcie rosło.

4 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie grupy Pabianice, pierwszej grupy lokalnej w województwie łódzkim. Potem była pikieta pod telewizją i zjazd koordynatorów KOD i Zarządu w Łodzi, pierwszy marsz w naszym regionie 23 stycznia… możemy tak długo. Były w tym roku momenty absolutnie przepiękne i absolutnie dramatyczne. Zaczęliśmy z przytupem i z przytupem też kończymy – serią pikiet grudniowych. W Nowy Rok wejdziemy z satyrycznymi jasełkami, na które już teraz serdecznie zapraszamy – 1 stycznia o 14:00 kolędnicy ruszają z Placu Wolności. Przeszliśmy przez ten rok jako rozrastająca się, dynamiczna, chociaż nie zawsze wolna od problemów grupa.
Na początku mocno sobie obca, z czasem wyrosły serdeczne przyjaźnie, a nawet więcej.

Aktywizowaliśmy w naszym regionie parę tysięcy osób. To sukces Wasz – KODerów z łódzkiego. Waszej całorocznej pracy – na protestach, PIKODach, przy promocji naszych wydarzeń, podczas spotkań, debat, pikników, happeningów, wykładów, warsztatów, flash mobów, podczas remontu i dyżurów siedziby… KOD stał się jednym z filarów polskiego społeczeństwa w ciągu 2016 roku. Z nowinki wyrósł w instytucję. Ma już swoją wewnętrzną kulturę, swoje żarty, piosenki, grafiki, hasła. I ma twarze – to Wasze twarze. Już nie anonimowe. Nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna, tyle Was jest. Za ten rok należą się Wam ukłony do ziemi. Dzięki Wam wiemy, że jest z kim walczyć o lepszą Polskę, o prawdziwą, niefasadową demokrację, o społeczeństwo obywatelskie. Bo walka wciąż trwa. Właściwie dopiero się rozgrzewamy.

Bądźmy razem w nadchodzącym roku.
Wybaczajmy sobie urazy i pielęgnujmy to, co dobre. Dokonaliśmy w 2016 rzeczy niezwykłych.
Dokonamy jeszcze większych w 2017.

Składamy także w tym miejscu podziękowania naszym współpracownikom, opiekunom grup, koordynatorom i liderom środowisk stowarzyszonych (Liberte, Klubowi Pozytywnej Wyobraźni, Dziewuchom, ale także innym, z którymi współpracujemy). Dziękujemy tym, którzy przyjeżdżają nieraz z daleka, aby nas wesprzeć. Dziękujemy Wam także za każde dobre słowo, jakie ponieśliście o nas w świat. Bo nie wiemy, czy wszyscy z łódzkiego wiedzą, że nasz region jest bardzo w Polsce ceniony i ma szczerych przyjaciół. Obyśmy się w lepszej Polsce obudzili jutro!

___Koordynatorzy regionu łódzkiego Mirek Michalski, Katarzyna Knapik, Jarosław Szczepaniak