___
Kasia Witek

Jak co tydzień staliśmy dziś w śródmiejskim PIKOD-zie i to był bardzo owocny dzień. Udało nam się zebrać dzisiaj ok. 110 podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Ratujmy kobiety 2017”.

Wiele osób bardzo chętnie składało podpisy. Zdarzały się sytuacje, w których słyszeliśmy, że kobiety same się uratują, co jest tym bardziej smutne, że takie słowa padały z ust młodych kobiet.

Potrzeba edukacji jest wciąż wielka. Jednak liczba zebranych podpisów świadczy o tym, że ludzie widzą potrzebę wspierania takich inicjatyw, zwłaszcza, że oprócz nas podpisy zbierały na Piotrkowskiej także Dziewuchy, więc naszych 110 podpisów to nie jedyny dziś dorobek z Pietryny. Podpisujący dzielili się na osoby zainteresowane tą konkretną ustawą lub wspierające każdą inicjatywę środowisk prodemokratycznych.

Zapraszaliśmy dziś także na wydarzenia, które odbędą się w przyszłym tygodniu – wtorkowe spotkanie edukacyjne środowiska łódzkich prawników i nasze czwartkowe obchody porozumień sierpniowych. Tu również cieszyło nas duże zainteresowanie wydarzeniami. Cieszyły też słowa zachęty i wsparcia od osób, które nas dziś odwiedziły.

Bardzo dziękuję „współpikodującym” – Magdzie W, Eli W, Ani J, Dorocie Ma, Maćkowi O, Marianowi W i Andrzejowi K, za kolejne wspólne działania.

Zdjęcia Andrzej Kulesza i Anna Jachowicz