______

Piotr Kujawiński

 

Pragnę przedstawić Państwu informację finansową  dotyczącą KOD Regionu Łódzkiego.

Z przyjemnością udostępniam te dane, gdyż uważam, że Stowarzyszenie , które jest finansowane głównie ze składek członkowskich  i zbiórek publicznych, czyli pieniędzy pochodzących od naszych sympatyków oraz członków KOD powinno mieć przejrzyste finanse. Sprawozdanie za rok 2016 oraz I kwartał 2017 obejmuje kwoty pozyskanych funduszy oraz kosztów naszej działalności.

Koszty prezentowane są w układzie rodzajowym i odzwierciedlają główne nasze działania jak:

  1. Manifestacje: pikiety, marsze
  2. Spotkania: debaty, wykłady
  3. Akcje informacyjno-ulotkowe, Pikody
  4. wyposażenie, materiały eksploatacyjne.

ZESTAWIENIE MIESIĘCZNE – 2016 (PDF)

KOSZTY RODZAJOWE 2016 (pdf)

KOSZTY RODZAJOWE I kwartal 2017 (pdf)

ZESTAWIENIE MIESIECZNE I kwartał 2017 (pdf)


Jestem przekonany, że każdy Sympatyk KOD-u uczestniczył w choć jednej z przytoczonych akcji, a przypuszczam, że niektórzy z Was prawie we wszystkich. W 2016 roku odbyło się osiem manifestacji wyliczając tylko te najważniejsze, przykładowo „Marsz 11 listopada” czy manifestacje w pasażu Schillera lub pod siedzibą PiS. W ubiegłym roku odbyło się także 13 spotkań, debat i wykładów  np. z Różą Thun w Łodzi czy Władysławem Frasyniukiem w Pabianicach ale także Debata Oxfordzka przygotowana dla gimnazjalistów czy nasz udział w Igrzyskach Wolności.

W pierwszym kwartale 2017 roku odbyło się 5 wydarzeń o charakterze manifestacji jak trwająca na przełomie 16/17 r. akcja „CoDziennik Demokratyczny”, czy Marsz „Ratujmy Samorząd”.  Bieżący rok rozpoczęliśmy także spotkaniami z Adamem Michnikiem w Łodzi oraz Leszkiem Balcerowiczem w Pabianicach a w sumie zorganizowaliśmy 8 tego typu imprez. Przeprowadzamy liczne akcje informacyjne w Łodzi oraz w ościennych gminach, skierowanych do  rolników, rodziców uczniów, nauczycieli, kobiet i wszystkich grup społecznych zagrożonych działaniami „dobrej zmiany”.

Szanowni Państwo nie jestem w stanie wyliczyć w tym miejscu wszystkich wydarzeń organizowanych prze łódzki KOD. Jest ich tak wiele, wymieniłem tylko te główne, które są finansowane z darowizn i składek członkowskich Koderek i Koderów.  Wspomnieć należy też o tych aktywistach, którzy przeprowadzają akcje i wydają swoje prywatne pieniądze jak choćby  na przejazdy swoim samochodem do innej miejscowości , na materiały informacyjne czy materiały techniczne.

Nie jesteśmy w stanie przeliczyć i wycenić pracy dziesiątek wolontariuszy, którzy codziennie wykonują swoją pracę, a bez tego nie było by KOD-u.

Wszyscy członkowie łódzkiego KOD są wolontariuszami także członkowie Zarządu Regionalnego, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego . Wszyscy poświęcamy prywatny czas, często kosztem rodziny i pracy zawodowej  dla Komitetu Obrony Demokracji.

Działalność Stowarzyszenia finansowana jest ze składek członkowskich i w tym miejscu apeluje gorąco o wpłaty. Apeluję także o darowizny w postaci przelewów czy datków pieniężnych „do puszki”. Wszystkie pieniądze wpłacone przeznaczane są na Łódzkie cele.

Poniżej podaję subkonto  Regionu Łódzkiego. 30 1950 0001 2006 7267 0847 0008 opis przelewu: „Darowizna na Komitet Obrony Demokracji”

Zachęcam do pytań na e-mail: p.kujawinski@kod-lodzkie.pl

 

Piotr Kujawiński / Skarbnik KOD Region Łódzki