ZAPRASZAMY NA 2 PANELE DYSKUSYJNE, KTÓRYCH PARTNEREM MERYTORYCZNYM JEST KOMITET OBRONY DEMOKRACJI:
NIEDZIELA, 17.09 W EC1, ŁÓDŹ


GODZ. 10:00
WYBORY – PRAWO, PRZYWILEJ, OBOWIĄZEK

PRELEGENCI:

  • Agnieszka Holland – polska reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka filmowa i aktorka, reprezentantka nurtu zwanego kinem moralnego niepokoju, dama Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski;
  • Andrzej Saramonowicz – polski scenarzysta, reżyser, producent, dziennikarz, pisarz i dramaturg,
  • Maciej Stuhr – polski aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny, felietonista, konferansjer, psycholog, wykładowca akademicki.
  • Moderacja: Mirosław Michalski – z wykształcenia pedagog, z zawodu grafik, przewodniczący Regionu Łódzkiego Komitetu Obrony Demokracji.

Wybór to jedno z podstawowych praw każdego z nas. Wolność dokonywania wyborów to z jednej strony dar, z drugiej zaś zobowiązanie, a na końcu odpowiedzialność za konsekwencje. Dlaczego tak chętnie wielu z nas rezygnuje z przywileju wyboru, powierzając swój los w ręce innych? Ze strachu? Ze słabości? Z nawyków wyniesionych ze środowiska, które nas kształtowało? Dlaczego jedni zdobywają się na wybory, podczas gdy inni swoje tu i teraz oraz swoją przyszłość powierzają w ręce obcych sobie ludzi? O tym rozmawiać będą goście panelu „Wybory – prawo, przywilej, obowiązek…”.


GODZ: 19:10
AGATA BUZEK X HELENA: ZWIERZĘCE WYBORY

  • Agata Buzek – aktorka teatralna i filmowa, weganka, działaczka na rzecz praw człowieka i zwierząt. Przybędzie razem z ukochaną Heleną.
  • Moderacja: Kuba Karyś – dziennikarz, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji.

Aktywność obywatelska odbywa się na wielu płaszczyznach i poziomach. Porozmawiajmy o aktywnych obywatelach – tych, którzy troszczą się o zwierzęta, środowisko, ale także, a może przede wszystkim o demokrację w Polsce. Obywatelska Kontrola Wyborów to największy od 1989 roku projekt społeczny, w który angażują się dziesiątki tysięcy obywateli.
Czy aktywni obywatele angażują się tylko na małej przestrzeni własnych zainteresowań? A może jednak walczą o coś więcej po prostu dlatego, że są aktywni. Czy walka o prawa człowieka, prawa zwierząt, prawa do demokracji i wolności przenikają się i troszczą się o nie ci sami ludzie? Czy aktywistyczne płaszczyzny się przenikają? Czy i w jaki sposób można zaangażować ludzi do obywatelskiego wsparcia?
_______
BILETY: https://sklep.liberte.pl/bilety/