CO: jak co roku, w rocznice podpisania Traktatów Rzymskich zaśpiewamy „Odę do radości” oraz Hymn Ukrainy
KIEDY: 26 marca (sobota) o godz. 12.00
GDZIE: Pasaż Rubinsteina, ul. Piotrkowska, Łódź


Tradycją już jest wspólne śpiewanie „Ody do Radości”, które organizujemy w rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Tak tworzyły się podwaliny powstania Unii Europejskiej. Unia Europejska to poszanowanie praw człowieka, jego godności, wolności, prawa do życia w pokoju, bezpiecznego i bez wojen.

„Odę do radości” i inne pieśni zaśpiewają; Anna Cymmerman, Eliza Aiteka Odus i Jacek Malanowski. Hymny obu narodów zaintonują Ukrainki i Białorusini. Hymn Polski… to już chyba my wszyscy.

W obliczu agresji Rosji na Ukrainę, jej Prezydent powiedział, że jego kraj płaci właśnie najwyższą cenę za marzenia, które się nie zrealizowały, marzenia o przynależności do wspólnoty europejskiej. Dlatego zapraszamy nasze Siostry i Braci Ukraińców do spotkania w najbliższą sobotę, 26 marca br. na godzinę 12.00 w pasażu Rubinsteina. Zapraszamy też Białorusinki i Białorusinów, którzy uciekli do Polski zagrożeni represjami ze strony reżimu Łukaszenki.

Okażmy sobie nawzajem solidarność i braterstwo. Wspierajmy dążenie Ukrainy do przyłączenia się do Unii. Kraje unijne już wykazały dużą solidarność i wsparcie dla Ukrainy, niemniej jednak są bardzo powściągliwe, jeśli chodzi o przyspieszoną procedurę akcesji. Może takie wspólne, braterskie odśpiewanie „Ody do radości”, ale i hymnów Ukrainy i Białorusi zwróci uwagę decydentów na to, że bardzo czekamy na przyłączenie Ukrainy, a w dalszej kolejności i Białorusi do wspólnoty państw europejskich.
Nie chcemy wojen. Chcemy żyć w przyjaznych sobie Państwach, chcemy się wspierać, odwiedzać i współpracować. Bądźmy w sobotę, o 12.00 w pasażu Rubinsteina zamanifestować ten fakt.

Czeka na Was też happening – niespodzianka. Miła niespodzianka.

_Mirek Michalski

https://fb.me/e/4DwoDU7XS