Wczoraj, podczas sesji, Rada Miejska podjęła uchwałę o kontroli wyborów dołączając się tym samym do projektu obserwacji wyborów KOD. Nasza kampania nosi nazwę „Wybory bez picu” i właśnie z nią ruszamy!

„Musimy być wszędzie i obserwować wszystkie komisje wyborcze, to gwarancja, że głosy wyborców zostaną prawidłowo policzone” – mówią przewodniczący Rady Miejskiej i członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Wspólnie zachęcają łodzian do aktywnej kontroli zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Obywatelska Kontrola Wyborów to projekt Komitetu Obrony Demokracji, prowadzony przez KOD od wyborów samorządowych w 2018 roku.

Przygotowując się do najbliższych wyborów, zaprosiliśmy do projektu partnerów. To nie tylko partie demokratyczne, ale także szeroki front organizacji społecznych, które dołączają do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Obok Komitetu Obrony Demokracji, są to m.in. Akcja Demokracja, Obserwatorium Wyborcze, Stowarzyszenie Sędziów Themis. Ta lista wciąż się poszerza. Jest to potwierdzeniem wagi projektu i jednocześnie gwarantem jego prawidłowego przebiegu.

Możemy różnić się poglądami, spojrzeniem na różne sprawy, ale łączy nas jedno: chcemy demokracji, praworządności i powrotu do normalności. By te marzenia mogły się spełnić, konieczne jest to, by wybory zostały przeprowadzone w sposób uczciwy i rzetelny. I dlatego kontrola wyborów jest koniecznością.

Każdy z Państwa może dołożyć cegiełkę do skontrolowania przystępując do OKW wybierając najlepszą dla siebie rolę. Mogą Państwo zostać członkami lub członkiniami komisji, czy mężami lub niewiastami zaufania, współpracując z partiami opozycji demokratycznej.

W imieniu Komitetu Obrony Demokracji zapraszamy Państwa do pełnienia roli obserwatorów lub obserwatorek społecznych. Prowadzimy rekrutację w całej Polsce, także w województwie łódzkim. We wrześniu przeprowadzimy szkolenia, także nawet jeśli nie brali Państwo nigdy udziału w obserwacji wyborów, proszę się nie obawiać. Zaproponowaliśmy naszym obserwatorom i partnerom narzędzie informatyczne, dzięki któremu skontrolujemy wybory i ich wyniki.

Proszę się rejestrować na okw.info.pl.

Obserwujmy wybory w takich miastach jak Łódź, ale także mniejszych miastach i miejscowościach regionu. Musimy być wszędzie, w każdej komisji!

_Katarzyna Witek


O AKCJI: