Drodzy,

są w roku dni szczególne, czas na okazywanie sobie nawzajem tego, czego tak naprawdę najbardziej nam potrzeba – miłości, czułości, troski, bliskości. Zajęci pracą, borykaniem się z codziennością często brakuje nam wystarczającej ilości czasu właśnie, żeby okazać innym te piękne uczucia. Brakuje go nawet by w pełni odczuć, że i nas ktoś kocha, myśli o nas i jesteśmy ważną częścią jej/jego świata.

Życzmy sobie w te świąteczne dni jak najlepiej, podarujmy sobie czas dla siebie, oddajmy się sobie nawzajem. Niech nic nie zakłóca atmosfery bliskości, nawet gdy zły czas dotknął nas wszystkich złem pandemii. A że mijający rok doświadczył wszystkich mniej lub bardziej dotkliwie, tym więcej dobra sobie okażmy. W dobie wysoko rozwiniętych technologii nawet na odległość możemy być blisko siebie. Nikt właśnie w te dni nie powinien być sam.

A Nowy Rok niech przyniesie nam wolność od każdej zarazy. Tej, która ukryła nas pod maseczkami i nie pozwala na serdeczne uściski ze spotkanymi przyjaciółmi i tej, trwającej już pięć lat, która stara się zatruwać nam serca, skłóca, przyjaźnie i znajomości niszczy. A wszystko to, bo nie ludzie a władza nad nimi się dla niej tylko liczy. Ale my poradzimy sobie z każdą zarazą.

Niech te świąteczne dni będą wolne od trosk, pełne miłości, nadziei, ciepła i bliskości. I to wszystko przenieśmy w nadchodzący Nowy Rok.

 

Łódzki KOD