Są działania wyzute z przyzwoitości, jaskrawego łamania prawa, pogardy dla prawdy, obok których nie sposób przejść obojętnie. Miliony Polaków mogło być tego świadkami, obserwując obrady parlamentarne i głosowanie w sprawie tzw. #lexTVN. Reasumpcja niewygodnego dla PiS głosowania w sprawie tego projektu ustawy przejdzie do historii jako czarna plama na Sejmie sierpnia 2021 roku.

Postępowanie marszałek sejmu, Elżbiety Witek, to policzek wymierzony wszystkim przyzwoitym Polkom i Polakom. To zarazem kpina z parlamentarnej opozycji. Kropkę nad i postawił poseł Kukiz ze świtą. Wszystko jest na sprzedaż? W sejmie, w polityce w stylu Kaczyńskiego i Kukiza najwyraźniej tak. Za posadę i związane z nią apanaże, za stołek dla rodziny… Tak, w obecnym układzie rządzącym to – jak widać – norma. Nie mogłem się oprzeć przenikliwemu wrażeniu, że Kukiz ma jeszcze jeden, bardzo dla niego ważny motyw. To odwet, zemsta małego człowieczka za te wszystkie rozmowy z dziennikarzami TVN, w których to oni wykazywali jego błędy, kłamstwa i bezmyślne działania. Zemsta małego człowieczka ponad dobro Polski.

Poseł Kukiz idąc do parlamentu obiecywał przyzwoitość i uczciwość. Także to, że nikt go nie kupi. Zadeklarował, że gdyby stało się inaczej, można go nazwać szmatą. Spełniając życzenia tego żałosnego człowieczka: jesteś SZMATĄ Kukiz.

Wyszliśmy w sobotę, 14 sierpnia 2021 roku żeby nie pozostawić bez komentarza nasz stosunek do zawłaszczania wolności mediów, ale też przeciw pogardzie dla prawa i dla przypomnienia Kukizowi, kim jest.

_Mirek Michalski
Zdjęcia: Michał Stolarski, Madosia