Łódź, 5 grudnia 2020 godz. 14.00

Pamiętacie szlabany na granicach, zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a potem do strefy Schengen?
Tym razem jednak będzie to SZLABAN DLA PiS!

Rząd PiS prowadzi nieodpowiedzialną grę obliczoną na wyprowadzenie Polski z Europy, aby bez przeszkód deptać praworządność w naszym kraju. Dla nieograniczonej, dyktatorskiej władzy, gotów jest odrzucić zarówno europejski budżet, jak i wszystkie najważniejsze europejskie wartości.
Nie dopuścimy, aby Polska po raz kolejny w historii oderwała się cywilizacyjnie, kulturowo i gospodarczo od Europy, dołączając do wschodnich dyktatur pod patronatem Rosji. Nie chcemy szlabanów na granicach, kolejnej cywilizacyjnej zapaści i rządu łamiącego prawo, skłóconego ze wszystkimi sąsiadami i odbierającego nam wolność i bezpieczeństwo.
Już niedługo, 10 grudnia odbędzie się szczyt przywódców państw Unii Europejskiej, w czasie którego rozstrzygną się losy unijnego budżetu na lata 2021 – 2027 oraz funduszu odbudowy gospodarki po pandemii, z których to źródeł Polska ma obiecane ok. 160 mld euro w formie dotacji oraz preferencyjnych kredytów.

Jedyny warunek uzyskania tych środków to spełnienie kryterium zachowania podstawowych standardów praworządności, zawartych w unijnych traktatach. Jednak rząd PiS, który te standardy nieustannie łamie i chce łamać dalej, nie zgadza się na tzw. mechanizm praworządności i zapowiada polskie veto dla całego unijnego budżetu.
To międzynarodowy skandal i kompromitacja, to faktyczny początek polexitu.

Dlatego my, obywatelki i obywatele tego kraju oświadczamy temu rządowi:
Nie robicie tego w naszym imieniu!


VIDEO KOD: https://www.facebook.com/VidKOD/videos/169402181586323/https://www.facebook.com/VidKOD/videos/169402181586323/

 

GAZETA WYBORCZA: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,26578841,jestesmy-o-krok-od-polexitu-obywatele-i-obywatelki-protestuja.html