.

We wtorek, 5 października 2021 r. w wielu miastach Polski Komitet Obrony Demokracji wyszedł na ulice, żeby zaprotestować przeciw bestialskiemu traktowaniu uchodźców na polskiej granicy.

Pozbawieni uczuć decydenci w sposób podły, mimo obowiązującego prawa polskiego i międzynarodowego, które stanowi, że osoba chcąca starać się o azyl nie popełnia przestępstwa, nawet wtedy, gdy nie posiada dokumentów uprawiających do wjazdu, czy wejścia na teren naszego państwa, również wtedy, gdy robi to poza przejściem granicznym. Uciekając przed prześladowaniem we własnym kraju, trafiają po polskiej stronie granicy na innych prześladowców.

Każdy, kto ma uczucia, nie potrafi patrzeć na to obojętnie. Każdy, kto ma wyobraźnię, musi sobie zdać sprawę z tego, że aparat państwowy, który zdolny jest tak traktować przybywających do nas, jest już o krok od traktowania tak wszystkich. Także swoich obywateli, jeśli będzie mu to wygodne, czy potrzebne. Pod pozorem obrony wspólnego dobra, realizuje wyłącznie własne wizje i potrzeby. Kłamiąc przy tym, manipulując opinią publiczną, łamiąc zasady i prawa.

W Łodzi KOD zaprosił tych, którym człowieczeństwo nie jest obojętne na Piotrkowską 143, pod siedzibę rządzącego PiS. Było wzruszenie, zaduma, sprzeciw wobec nieludzkiemu traktowaniu ludzi, od których różni nas tylko język, którym się posługujemy.

Dziękujemy.

_Mirek Michalski
_Zdjęcia: Michał Stolarski, Madosia


Pełna relacja: https://www.facebook.com/KODlodzkie/posts/6186675811405681
Protest w mediach: