Komitet Obrony Demokracji w regionie łódzkim wezwał wszystkich sympatyków demokracji i praworządności, wszystkich przyzwoitych obywateli do zaprotestowania przed Sądem Okręgowym w Łodzi na placu Dąbrowskiego w poniedziałek 26 lutego o godz. 18:00-19:00.

Sejm RP prawdopodobnie będzie głosować nad kandydaturami do KRS już w najbliższym tygodniu. Tych 18 sędziów jest ściśle powiązanych z Ministrem Ziobro. Stowarzyszenia sędziowskie i wielkie autorytety prawnicze dystansują się od tych kandydatów. Akcja Demokracja zachęcała, żeby w najbliższy poniedziałek, 26 lutego obywatele pojawili się pod sądami z plakatami z nazwiskami kandydatów i w geście protestu stanęli przed sądami. KOD Region Łódzki sympatyzował z tym wezwaniem. Pojawiliśmy się na wezwanie chwili, było zimno, ale gorąco… wewnątrz nas samych, którzy czuliśmy solidarność ze środowiskiem sędziów, których niezawisłość jest uwarunkowana niezależnością sądów. To właśnie sądy dziś są polem walki bolszewickiej rewolucji PiS.

Większość społeczeństwa jest uśpiona i wystraszona, ale my dziś daliśmy świadectwo, że się nie boimy, nie damy się zastraszyć…

___Jarosław Płuciennik

Zdjęcia: M.M.

MEDIA NAPISAŁY: