Drodzy,

Ostatnie zebranie zarządu łódzkiego KOD zaowocowało kilkoma decyzjami, które – mamy taką nadzieję – przyniosą oczekiwane, pozytywne skutki. Wszyscy mamy świadomość, że poza bieżącymi działaniami, najważniejsze dla nas są zbliżające się wybory samorządowe. Dlatego największy wysiłek musi iść w działania profrekwencyjne. Od trzech miesięcy organizowane są punkty informacyjne pod nazwą „Masz głos”. Zapraszamy tam między innymi do wypełniania ankiet, które powiedzą, jakie oczekiwania maja mieszkańcy Łodzi (i nie tylko) wobec samorządów lokalnych. Podzielimy się tą wiedzą z kandydatami do władz samorządowych. Wyciągamy jednak z tych rozmów pewien zasmucający wniosek. Świadomość roli i zadań ciał samorządowych jest bardzo kiepska. Najgorzej jest w przypadku zadań i kompetencji sejmiku województwa. Postanowiliśmy kontynuować działanie punktów informacyjnych „Masz głos”. Potrzebujemy pomocy przy tych spotkaniach z przechodniami.
>>>Projektem opiekuje się Jakub Stawicki. Zgłaszajcie się proszę do pomocy. Punkty informacyjne organizujemy w poniedziałki, w godzinach 15.00-18.00. Zawsze przed tym informujemy o zbliżającym się terminie w naszej grupie FB. Wystarczy tam się zadeklarować. Uwierzcie, rozmowy z mieszkańcami miasta są naprawdę sympatyczne.

Działania profrekwencyjne będziemy prowadzili na kilka sposobów. Jednym z nich będzie łódzkie, cykliczne wydawnictwo. Tematem będzie sytuacja polityczno-ekonomiczna w Polsce, informacje z miasta i (przede wszystkim) wszystko o wyborach samorządowych. W tym momencie rezygnujemy z kolportażu Dekodera, przenosząc środki na własną gazetkę.

Poza tym mamy w planach cykl ulotek i druków informacyjnych. Będziemy je kolportowali aż do ciszy wyborczej. Materiały te mają przekonać do pójścia na wybory i wytłumaczyć znaczenie każdego z ciał samorządowych.

Od połowy września zainicjujemy cykl debat z udziałem kandydatów do samorządu. Chcemy zorganizować je w każdym z okręgów wyborczych, z udziałem kandydatów z tego właśnie okręgu. Prosimy o pomoc w organizacji i promocji tych spotkań. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej wyborców miało szansę poznać kandydatów przed wyborami. Zgłaszajcie też propozycje miejsc, w których warto takie spotkania zorganizować.

Mamy także w planach spotkania z cyklu Klub dyskusyjny im. Wł. Bartoszewskiego. Zaprosimy autorytety, z którymi naprawdę warto się spotkać. Szczegóły będziemy podawali kiedy już ustalimy konkretne daty, godziny i miejsce spotkań.

Przygotowujemy się do trzeciej już edycji Igrzysk Wolności organizowanych przez Liberte. Pracujemy nad skompletowaniem dwóch grup dyskusyjnych na tę okazję. Oczywiście i w przypadku Igrzysk potrzebna jest organizatorom i nam pomoc. Potrzebujemy wolontariuszy do organizacji i dyżurów na stoisku KOD, jak i do pomocy w sprawnym przebiegu całych Igrzysk.

Chcemy zaproponować też cykliczne spotkania w naszej siedzibie wszystkim, którzy mają pomysły jak usprawnić działanie naszego stowarzyszenia, mają pomysły na konkretne projekty, wydarzenia, chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami. W tym celu każdy ostatni wtorek miesiąca będzie dniem takich spotkań. Na pierwsze zapraszamy już 28 sierpnia br. Gorąco zapraszamy do udziału.

W rocznicę podpisania porozumień sierpniowych zorganizujemy wydarzenie w pasażu Schillera. Zapraszamy w godzinach 14.00-18.00. Wspólnie z nami organizacji podjęli się nasi przyjaciele z Klubu Pozytywnej Wyobraźni. Szczegóły już wkrótce. Marzymy o licznej obecności Was wszystkich w ten szczególny dzień.

W dłuższej perspektywie przed nami doroczny marsz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości – święta 11 listopada. Chcemy, żeby w tym roku wypadło wszytko szczególnie okazale. W końcu to szczególna rocznica. Wszystkich chętnych do planowania i pomocy przy organizacji prosimy o kontakt. Czekamy też na Wasze pomysły – niech będzie to naprawę wyjątkowe wydarzenie.

Przypominamy też, że na czas wakacji siedziba zaprasza we wtorki i czwartki, w godzinach 15.00-18.00. Oczywiście jeśli macie pomysł i potrzebę wykorzystania naszej wspólnej siedziby – zapraszamy do kontaktu.

pozdrawiamy serdecznie

w imieniu Zarządu Regionu
___Mirek Michalski.