26 kwietnia 2023 r. w naszej siedzibie przy Gdańskiej 29 odbyło się kolejne zebranie Zarządu Regionu Łódzkiego KOD.

Uzyskaliśmy i omówiliśmy informację o szkoleniach obserwatorów wydarzeń ulicznych prowadzonych przez Amnesty International. Omówiono także pozyskane stamtąd materiały.
Więcej informacji o szkoleniu>>

Podjęto temat tegorocznych Igrzysk Wolności, na których łódzki KOD jako współorganizator poprowadzi jeden-dwa panele dyskusyjne. Ich konkretne tematy, na razie naszkicowane ogólnie, wykrystalizują się po konsultacjach z zainteresowanymi osobami.

Następnie omówiono działania, jakie warto podjąć na rzecz konsolidacji i zgodnej współpracy partii opozycyjnych w Łodzi.

Kolejny, ważny dla wszystkich temat to wyjazd do Warszawy na marsz 4 czerwca. Zarząd zapoznał się z cenami wynajmu autokarów i podjął decyzję o zorganizowaniu grupy osób odpowiedzialnych za opiekę nad uczestnikami wyjazdu do stolicy (zebranie tych osób odbędzie się w środę 10 maja na Gdańskiej 29 – zapraszamy chętnych). Ustalono, że tak jak w przeszłości, naszym znakiem rozpoznawczym będą żółte papierowe łódki. Zabierzemy także banery, ulotki i zaprojektowane przez M. Michalską okolicznościowe metalowe znaczki, etc.
Zapisy na Marsz będą przyjmowane do 28 maja telefonicznie w godzinach: 16:00-20:00 pod numerem: 729-055-219 oraz mailowo: biuro@kod-lodzkie.pl – prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu. więcej informacji >>>

Ustalono, że organizować będziemy akcje uliczne (PIKody), promujące OKW oraz Marsz 4 czerwca w Warszawie.

_Jerzy Morka