W środowy wieczór, 14 kwietnia br. spotkaliśmy się grupą Zarządu Regionu w towarzystwie przedstawicielki Regionalnej Komisji Rewizyjnej, żeby porozmawiać o sytuacji w regionie łódzkim, w kraju zastanowić się, jakie działania możemy i powinniśmy podjąć.

Pandemia blokuje nas bardzo poważnie. Świadomość odpowiedzialności za każdą z osób, które mogłyby wziąć udział w ulicznych akcjach nie pozwala na planowanie takich. Pozostaje planowanie działań na najbliższy czas, z nadzieją, że pandemia odpuści a ilość zaszczepionych członków i sympatyków KOD wyraźnie wzrośnie. Na to liczymy uczestnicząc choćby w zorganizowanym między innymi łódzkimi siłami projekcie Tour de Konstytucja. Ideą jest organizowanie plenerowych spotkań, podczas których przy udziale sędziów i innych prawników (w tym prokuratorów), zorganizowanych w stowarzyszeniach przybliżana będzie uczestnikom Konstytucja i jej znaczenie w życiu codziennym. Wszystko w przyjaznej, luźnej atmosferze. Co szczególne: cały projekt jest współorganizowany przez w sumie kilkanaście stowarzyszeń i fundacji.

Rozmawialiśmy o potrzebie aktywizacji członków KOD w bieżącym komentowaniu i opiniowaniu sytuacji politycznej w kraju. Grupa FB łódzkiego KOD zalewana jest linkami do artykułów i filmów z innych miejsc w FB. Często to dokładnie te same publikacje. Tymczasem największą wartość na żywa dyskusja, ścieranie się poglądów i komentowanie naszej polskiej rzeczywistości.

Poszukujemy też autorów artykułów, felietonów, wszelkiej maści publikacji, które mogłyby trafiać na stronę internetową łódzkiego KOD. Wszystko to, co w postach FB szybko ginie po publikacji następnych wpisów ma szansę pozostać na zawsze na stronie www, w dodatku łatwe do wyszukania w internetowym serwisie. Strony internetowe mają wiele przewag nad FB w kwestii publikacji. Zapraszamy do współpracy.

Na koniec omawialiśmy wiele czysto formalnych zagadnień, co nie jest interesujące, zwyczajne prace na pograniczu czynności biurowych.

Trzymajcie się Drodzy w zdrowiu. Do zobaczenia, oby jak najszybciej, na ulicy, w akcji.

_Mirek Michalski