Łódź, 27.06.18

Radość i Duma
Oświadczenie Zarządu Regionu KOD Region Łódzki

27 marca 2018 roku podpisaliśmy Łódzką Deklarację Samorządową. Droga do tego dokumentu zaczęła się pół roku wcześniej. W październiku 2017 roku podjęliśmy działania, które zmierzały do konsolidacji środowisk prodemokratycznych przed zbliżającymi się wyborami do samorządów. Cel: Obroni łódzki samorząd i sejmik wojewódzki przed populistami i siłami łamiącymi podstawowe, zapisane w Konstytucji prawa.

Sygnatariuszami porozumienia o współpracy przy wyborach 2018 r. zostali Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Obywatele RP i Komitet Obrony Demokracji.

Dziś z radością przyjmujemy wiadomość, że SLD, Nowoczesna i PO postanowiły wspólnie wspiera Hannę Zdanowską jako kandydatkę na Prezydenta Miasta Łodzi. Traktujemy ten fakt polityczny jako zapowiedź wymarzonego przez nas szerokiego sojuszu w czasie wyborów samorządowych. Jedynie zjednoczona opozycja zdoła pokona antydemokratyczne siły, które niszczą Polskę i jej dorobek.

Gratulujemy wszystkim stronom porozumienia i wołamy: bądźmy razem! KOD Region Łódzki będzie wspierał to porozumienie jako inicjator ruchu społecznego, który jednoczy wszystkie prodemokratyczne siły w regionie. Bądźmy razem ku przyszłości!

Zarząd Regionu KOD Region Łódzki
Przewodniczący Mirosław Michalski


czytaj także: