Za nami intensywny czas przedwyborczy. Odpoczęliśmy po działaniach profrekwencyjnych, po wspieraniu kandydatów ugrupowań prodemokratycznych, kontroli wyborów. Opadają pełne emocji komentarze. Przed nami kolejne wyzwania.

W dniu 25 października odbyło się zebranie Zarządu Regionu łódzkiego KOD, na którym omówiono między innymi kalendarz najbliższych wydarzeń.

Jak Państwo pamiętają, 11 listopada 2016 roku łódzki KOD zorganizował pierwszy marsz upamiętniający nasze narodowe święto. Tak było również w 2017 roku. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że kolejny, w roku 2018, organizować będzie Urząd Miasta Łodzi. Podobnie będzie w tym roku. KOD łódzki postanowił dołączyć barwną grupą do tej uroczystości. Czekamy na dokładne informacje o planowanym wydarzeniu. Przekażemy szczegóły, jak tylko będziemy je znali. Wczoraj, we środę 30.10. odbyło się spotkanie KOD-erów, na którym rozpoczęliśmy przygotowania do naszego udziału w święcie. W jego trakcie przygotowaliśmy między innymi kotyliony – tradycyjnie już będziemy je rozdawali mieszkańcom Łodzi Podczas Marszu Niepodległości. Zapraszamy KOD-erów i sympatyków KOD-u do pomocy i wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę, czyli 6 listopada br.

Zarząd Główny zaplanował na dni 23-24 listopada Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów KOD. Głównym celem zjazdu będzie uzupełnienie składu Zarządu Głównego oraz wybór nowego Przewodniczącego stowarzyszenia. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji programowej.

Nie tak dużo czasu zostało też do organizacji Walnego Zjazdu Członków regionu łódzkiego, które odbędzie się w styczniu lub na początku lutego 2020 roku. Biorąc pod uwagę konieczność zastosowania się do wszelkich zasad, terminów zawiadomień itp. to już naprawdę niewiele czasu.

A póki co w regionie łódzkim zmiany. Z końcem września z Zarządu Regionu odszedł Wojciech Ossowicki. Bardzo dziękujemy Wojtkowi za dotychczasową współpracę i jego wkład w nasze działania. W związku z rezygnacją Wojtka pojawiła się  konieczność dokooptowania do składu Zarządu jednej osoby. Prosimy o zgłaszanie kandydatur.  A może ktoś sam zdecyduje się zgłosić do pracy na te najbliższe miesiące? Piszcie: zarzad@kod-lodzkie.pl.

Jest też zmiana skarbnika Zarządu Regionu. Funkcję tę powierzono Dorocie Pastusiak.

Raz jeszcze zapraszamy na spotkanie w naszej siedzibie w dniu 6 listopada. Prosimy również o kontakt we wszystkich sprawach, które przychodzą Wam do głowy. Macie pytania? Pomysły? Może projekt jakiegoś ciekawego działania? Prosimy o kontakt.

_Zarząd Regionu Łódzkiego KOD