Drodzy,

kilka informacji o sprawach bieżących. Zgodnie z planem główną aktywność kierujemy teraz na działania profrekwencyjne. Zwróćcie proszę uwagę na ważny fakt – sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez kandydatów PiS wskazuje, że grają oni na niską frekwencję. To ona pozwolić im może na zdobycie większej ilości głosów. Musimy więc zrobić wszystko, żeby jak najwięcej wyborców poszło głosować.

Mamy w naszej siedzibie dużą ilość druków, które mają zachęcić do pójścia na wybory. Są gazetki „Niezbędnik wyborcy”, są plakaty formatu A4, idealne do zawieszenia na tablicach informacyjnych, druki A5 (wielkość zeszytu) i A6 (jak pocztówka). Zapraszam po druki (w siedzibie, poniedziałki, środy, piątki ul. Gdańska 29, 15:00-17:30 lub na PIKodach 15:30-18:00 róg Piotrkowskiej i Zamenhofa). Kolportujmy je w miejscach zamieszkania, rozdawajmy znajomym i nieznajomym. Dużo zależy od nas i naszego zaangażowania w działania profrekwencyjne.

Miło mi jest poinformować, że zdecydowaną większość tych materiałów podarowała łódzkiemu KOD-owi Fundacja Łódzka Arka Demokracji. Resztę udało nam się zdobyć od Fundacji Batorego. Tylko drobna część powstała przy zaangażowaniu środków z budżetu KOD.

Dzięki uruchomionej zbiórce celowej udało nam się zamówić pięć billbordów, które również namawiają do pójścia na wybory, oraz informują o tym, że w Łodzi mamy do oddania trzy głosy: na stanowisko prezydenta miasta, radnego Rady Miejskiej i radnego Sejmiku Wojewódzkiego. To wciąż nie jest powszechna wiedza. Koszt wynajęcia billboardów również nie obciążył budżetu naszego regionu.

W najbliższych tygodniach zapraszamy do pomocy przy rozmowach z mieszkańcami miasta w Punkcie Informacyjnym KOD. Od kilku tygodni stoimy na Piotrkowskiej, przed budynkiem ZUS w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 15.30 – 18.00 (tu kilka relacji > ). W tygodniu przedwyborczym zaś będziemy tam codziennie. Proszę o pomoc. Te rozmowy są naprawdę przyjazne. Im więcej osób przekonamy do pójścia na wybory, tym większe są szanse ugrupowań prodemokratycznych na dobre wyniki w wyborach.

Wciąż potrzebujemy Obserwatorów Społecznych do kontroli prawidłowego przebiegu głosowań i liczenia głosów. Informacje na ten temat znajdziecie TU oraz w bieżących informacjach w grupie facebookowej (KOD_łódzkie). Proszę, zgłaszajcie się.

I ostatnia informacja – 19 października mija rok od podpalenia się w Warszawie Piotra Szczęsnego. Uczczenie tej rocznicy to nasz obowiązek. I potrzeba serca. Zapraszamy o godzinie 18.00 na Piotrkowską 143, przed siedzibę PiS. Będziemy tam wspominali Piotra wspólnie z innymi, prodemokratycznymi ugrupowaniami.

Pozdrawiam Was wszystkich gorąco.
_Mirek Michalski