Jakoś na początku wakacji 2023 otrzymaliśmy przygnębiające pismo, w którym wypowiadano nam umowę najmu. Klucze do Gdańskiej dostaliśmy 21 czerwca 2016 roku. Własnymi rękoma z rudery zamieniliśmy w przytulny, użyteczny lokal. Pracoealo przy tym wiele osób. Nie przesadzę mówiąc, że tylko wielkie marzenie o odsunięciu PiS od władzy dało nam wówczas siłę to tak wielkiego remontu.

Dziś, 10 marca 2024 roku, po sześciu miesiącach poszukiwania nowego dla nas miejsca, już bez konieczności totalnych remontów weszliśmy do nowej siedziby łódzkiego KOD. Zamieszkamy teraz na najpiękniejszej ulicy spośród wszystkich – na Piotrkowskiej. Konkretnie pod numerem 85.

Będziemy potrzebowali pomocy w odświeżeniu lokalu, jedynie odmalowaniu kilku ścian, w przeprowadzce i – jeśli macie taką możliwość – w zaopatrzeniu w kilka mebli. Duże szafy, jakieś sofy, ramy do zdjęć… musimy jeszcze przemyśleć co dokładnie.

Zaczyna się nowy rozdział w historii łódzkiego Komitetu Obrony Demokracji. Zapraszamy do współtworzenia miejsca, zespołu, działań.

_Mirek Michalski