___
Kasia Witek

 

 

Na spotkaniu omówiono następujące kwestie:

 • Organizacja pracy PIKOD-ów
 • PIKOD-y stacjonarne
 • PIKOD-y lotne
 • Materiały dla PIKOD-ów

 

1. Organizacja pracy PIKOD-ów

Na FB założona jest grupa PIKOD dzielnicowy. W grupie w przypiętym poście jest ankieta, w której zaznaczamy, w którym PIKOD-zie chcemy działać. Organizator PIKOD-u w danej dzielnicy za każdym razem publikuje ankietę z godzinami działania PIKOD-u, a uczestnicy zaznaczają, w których godzinach mogą być na PIKOD-zie. Bardzo prosimy o zaznaczanie odpowiednich opcji ankiety tak by łatwiej było nam zorganizować pracę PIKOD-ów.

 

2. PIKOD-y stacjonarne

Jeśli pogoda nie sprzyja i PIKOD stacjonarny musi być odwołany, prosimy organizatorów PIKOD-ów stacjonarnych o kontakt z PIKOD-ami lotnymi. Może uda się zorganizować PIKOD lotny i nie tracić dnia.

Na początku dnia, w którym odbywa się PIKOD publikujemy post w grupie KOD łódzkie z informacją o godzinach trwania PIKOD-u.

 

PIKOD Śródmieście

 1. W PIKOD-zie działa 12 osób, jedna dołączyła w trakcie zebrania, jedna przeniesie się najprawdopodobniej na Bałuty.
 2. Do tej pory działał na rogu Piotrkowskiej i Zamenhofa w godzinach 13-17.00, ale ponieważ potrzebujemy więcej rąk do pracy, w najbliższym czasie spróbujemy stanąć w godzinach 15-19.00. Jeśli okaże się, że więcej osób zaangażuje się w pracę PIKOD-u godziny zostaną zmienione na stałe, jeśli nie, uczestnicy dostosują godziny PIKOD-u do swoich możliwości.
 3. Potrzebujemy męskiej pomocy w rozstawianiu i składaniu namiotu.
 4. Potrzebujemy męskiej pomocy w trakcie trwania PIKOD-u tak, by organizator PIKOD-u nie musiał być obecny przez cały czas, a kobiety nie stały same.

 

PIKOD Widzew

 1. Do PIKOD- u zgłosiły się 4 osoby.
 2. PIKOD Widzew zacznie się jako PIKOD lotny do momentu załatwienia formalności.
 3. Odnośne papiery zostaną wypełnione 10.07. i złożone w urzędzie 11.07.

PIKOD Bałuty

 1.  Do PIKOD-u Bałuty zgłosiły się 4 osoby. Nie wszystkie mogą jednak być obecne co tydzień, a ich możliwości czasowe nie są dostosowane do miejsca, w którym PIKOD odbywał się w zeszłym roku (Rynek Bałucki). Brakuje nam również organizatora PIKOD-u
 2.  PIKOD ruszy jako PIKOD lotny. Decyzja o tym, czy, kiedy i gdzie stanie stacjonarny PIKOD Bałuty zostanie podjęta w późniejszym terminie.
 3.  Pierwszy lotny PIKOD Bałuty odbędzie się w weekend 14-16.07. w okolicy Manufaktury. Dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie.

 

3. PIKOD-y lotne

Pierwszy PIKOD lotny w tym roku odbył się 01.07. w tzw. Stajni Jednorożców.

PIKOD-y lotne są bardziej elastyczne i mobilne. Mniej zależą od pogody i pozwalają na dotarcie do odbiorców innego typu. Można je zorganizować zawsze wtedy, gdy ma się wolną chwilę. Należy wtedy opublikować post w grupie lub skontaktować z osobami zaangażowanymi w PIKOD-y lotne tak, by pójść razem. Działamy w grupach 3-4 osobowych, nigdy pojedynczo.

 

4. Materiały dla PIKOD-ów

 1. brak materiałów dla PIKOD-ów
 2. materiały dla PIKOD-ów zatwierdza grupa Redakcja
 3. Kasia Witek zobowiązała się do pomocy w usprawnieniu współpracy między grupą PIKOD dzielnicowy a Redakcją