W dniu 27.08.2019 r. odbyło się zebranie Zarządu Regionu Łódzkiego KOD-u w obecności Ewy Radowicz, przewodniczącej Regionalnej Komisji Rewizyjnej.

Powitaliśmy w naszym gronie nowych członków Zarządu, tj. Dorotę Pastusiak i Krzysztofa Dudka, który podjął się roli rzecznika Zarządu Regionu i będzie nas reprezentował w kontaktach z mediami.

Rozmawialiśmy o współpracy z prodemokratycznymi komitetami wyborczymi i o przedwyborczych działaniach członków łódzkiego KOD-u. Omówiliśmy pierwsze spotkanie z Krzysztofem Piątkowskim, szefem łódzkiego sztabu Koalicji Obywatelskiej, które odbędzie się w czwartek w naszej siedzibie. Planujemy również spotkania z przedstawicielami komitetu Lewicy oraz z kandydatami opozycji do parlamentu.

Poruszyliśmy kwestie związane z przeprowadzeniem wyborów – pracy w komisjach wyborczych i obserwacji wyborów.

W najbliższym czasie czekają nas dwa bardzo ciekawe wydarzenia. W sobotę 07.09. nasi członkowie wezmą aktywny udział w wydarzeniach KORD-u. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym spotkaniu.

Jak w poprzednich latach jesteśmy partnerem merytorycznym Igrzysk Wolności w dniach 13-15.09.19.
W niedzielę 15.09. współorganizujemy panel dyskusyjny o tym jak odbudować rządy prawa. Naszymi panelistami będą prof. Łętowska, mec. Gregorczyk-Abram, prof. Safjan i prof. Sadurski, a panel poprowadzi Krzysztof Dudek. Jak co roku zapraszamy do naszego stoiska na Igrzyskach. Zapraszamy do wzięcia udziału w całym wydarzeniu.

_Kasia Witek