Prawo obywateli do rzetelnej informacji i do wiedzy jest fundamentem demokratycznego państwa i niezbywalnym przywilejem wolnego człowieka. Mając to na uwadze, Komitet Obrony Demokracji Region Łódzki zapoczątkował w miniony piątek, 24 czerwca, nowy cykl spotkań publicznych zatytułowany: „Masz prawo wiedzieć”. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach posłowie śledczy – Dariusz Joński i Michał Szczerba przedstawili publiczności wyniki swoich kontroli poselskich w urzędach państwowych.
Przez dwie godziny na sali panowała grobowa cisza, bo chociaż widownia spodziewała się informacji trudnych, to jednak skala przedstawianych nadużyć i bezczelność z jaką władza ich się dopuszcza sparaliżowała zebranych.

Posłowie krok po kroku opisywali postępy swoich kontroli, a włosy na głowie audytorium stawały „dęba” z oburzenia i taki też był ogólny komentarz mieszkańców naszego miasta przybyłych na spotkanie. „Łajdactwo” – to słowo niosło się po kuluarach po zakończeniu spotkania.
Wśród zaproszonych była spora grupa ludzi wprost z ulicy, bo spełniając tradycję naszych spotkań, kilka dni wcześniej, rozdaliśmy w mieście ponad dwieście zaproszeń, a więc WIEDZA POSZŁA W LUD i miejmy nadzieję, że zakiełkuje w przyszłości mądrymi wyborami.
CO DAJ BOŻE – AMEN!

_Janusz Nagiecki
_zdj. Michał Stolarski