Drodzy,

dziś spotykamy się pod Sądem Okręgowym w Łodzi, na placu Dąbrowskiego. Sędziowie Sądu Najwyższego potrzebują naszego wsparcia, my zaś musimy dać świadectwo naszego patriotyzmu i przywiązania do zasad zapisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej.


Czas wakacyjnych miesięcy nie zwalnia nas od działania. Mamy plany na działania związane głównie ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jak pamiętacie, byliśmy inicjatorem podpisania Łódzkiej Deklaracji Samorządowej. Łódzki KOD dał jasny sygnał, czego oczekujemy od środowisk i organizacji prodemokratycznych. Dziś już wiemy, że łódzka Nowoczesna, SLD i Platforma Obywatelska pójdą do wyborów wspierając wspólną kandydatkę na Prezydenta Miasta. Oznacza to, że podczas kampanii wyborczej będą ze sobą współpracować. To świetna informacja dla Łodzian.

Podpisanie Deklaracji to tylko początek naszych przygotowań do wyborów samorządowych. Planujemy cykl PIKODów, czyli spotkań z mieszkańcami miasta w Punktach Informacyjnych KOD. Będziemy ich pytali o oczekiwania wobec kandydatów do samorządów, uświadamiali o wadze oddawanych głosów, potrzebie pójścia do urn wyborczych. Spotkania te zaplanowane są na:
– 09.07 (poniedziałek)
– 23.07 (poniedziałek)
– 06.08 (poniedziałek)
– 20.08 (poniedziałek).
Organizują te wydarzenia Katarzyna Lehmann i Jakub Stawicki. Zgłaszajcie się proszę do nich z pomocą. Potrzebni są nam ludzie, którzy porozmawiają z przechodniami, wręczą ulotki, wesprą logistycznie.

Miesiące letnie to też czas przygotowań do cyklu debat i spotkań z mieszkańcami miasta w ich dzielnicach i osiedlach. Chcemy skorzystać z pomocy naszych specjalistów z Think tanku i opracować tematykę, umówić gości, skonstruować plan tych spotkań i dokładne zasady ich prowadzenia. Tu też potrzebujemy Waszej pomocy. Zarówno podczas samych spotkań, jak i na etapie ich przygotowań. Znacie może miejsca, gdzie takie spotkania można zorganizować? Domy Kultury, kluby osiedlowe? A może macie pomysł na tematykę. Piszcie w tej sprawie na maila zarzad@kod-lodzkie.pl.

Wstępnie zaczęliśmy też plany organizacji dorocznego Marszu Niepodległości. Zależy nam, żeby tegoroczny, rocznicowy, był szczególnie doniosłym wydarzeniem. Tu też potrzebna będzie Wasza pomoc. Każda głowa z pomysłami i każda para rąk się przyda.

W planach mamy również spacery z bannerami – kilkuosobowe spacery po ul. Piotrkowskiej z bannerami z hasłami dot. bieżących tematów.

Dyżury w siedzibie na czas wakacji będą tylko we wtorki i czwartki, w godzinach 15 – 17.30. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, to otworzymy siedzibę i w inne dni.

Czekam na Wasze pomysłu, liczymy na pomoc i nie zapominajcie proszę o wpłatach na region łódzki [ więcej informacji > ]. Przyda się każdy grosz.

Gorąco Was wszystkich pozdrawiam.

__Mirek Michalski