___
Kasia Witek

 

28.05. łódzki KOD uczestniczył w Marszu dla Matek, organizowanym przez Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to dla nas trudny weekend, weekend Krajowego Walnego Zjazdu Delegatów, w którym będziemy maszerować w okrojonym składzie. A jednak nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło nas z Dziewuchami nie być, choć mogliśmy pomóc w trochę innym zakresie niż do tej pory.

Dlatego ci, którzy mogli wziąć udział w Marszu pomaszerowali dla swoich Mam, a także dla Mam Koleżanek i Kolegów, którzy wypełniali inne KOD-owe zobowiązania. Pod hasłami „Państwo prawa – matek sprawa!” kolejny raz, razem z Dziewuchami upomnieliśmy się o prawa kobiet, naruszane i marginalizowane przez ekipę podłej zmiany. Zaprotestowaliśmy przeciwko przemocy wobec kobiet, upomnieliśmy się o edukację seksualną, prawa matek i macierzyństwo z wyboru. Prawa, o które walczyły nasze prababki, a które w XXI wieku nie powinny podlegać dyskusji.

Zdjęcia: Damian Raczkowski, Rafał Zamojski, Marcin Gołaszewski

Kolejny raz łódzki KOD był w ten weekend w różnych miejscach. Na pikietach edukacyjnych„910 tysięcy. Żądamy referendum” w Łodzi i Toruniu w piątek, w Opocznie na Budziku w sobotę, w Toruniu na Krajowym Walnym Zjeździe Delegatów przez cały weekend i dziś na Marszu dla Matek, na którym, choć byliśmy w okrojonym składzie, każde z zadań, które normalnie przy tego typu okazjach wykonujemy, miało wykonawcę, a z każdego zakamarka Pasażu Schillera i przez cały marsz uśmiechały się twarze KOD-erów. Jak zwykle, łódzkie środowisko prodemokratyczne poszło razem, a Partnerzy z innych organizacji pomogli nam bardzo tam, gdzie potrzebowaliśmy wsparcia. Bardzo za to dziękujemy. Razem możemy dużo więcej!

Kochane DDŁ! Dzięki za wspaniałą organizacje, zaproszenie do wzięcia udziału i wspólny przemarsz. Do następnego, bo kobiet prawa to wspólna sprawa!