Opinie o panelu na FB

Igrzyska Wolności, największe z wydarzeń organizowanych przez Fundację Liberté! rok do roku przyciągają setki prelegentów i tysiące ciekawych wiedzy obserwatorów. Jedyna w swoim rodzaju sposobność do wymiany poglądów i rozmów w kuluarach z Autorytetami, których trudno byłoby spotkać w innym miejscu. Tegoroczna, dziewiąta już edycja pod nazwą Zielona Niepodległość wydarzyła się w Centrum Nauki i Techniki EC1. Klimatyczne wnętrza były dopełnieniem niezwykłych przeżyć, które zafundowała nam Fundacja Liberté!

Łódzki Komitet Obrony Demokracji kolejny raz był partnerem merytorycznym Igrzysk. Nasze stoisko, na którym promowaliśmy działania regionu łódzkiego KOD, informowaliśmy o aktualnościach oraz – a może głównie – zachęcaliśmy odwiedzających do wzięcia udziału w projekcie Obywatelskiej Kontroli Wyborów. To największe KOD-owe wyzwanie, które wiąże się ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w 2023 roku, oraz samorządowymi wiosną 2014 roku.

Tradycyjnie już przygotowaliśmy także panel dyskusyjny, gośćmi którego byli:
Grażyna Staniszewska – była posłanka na Sejm RP, senator RP, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Adam Michnik – dziennikarz, eseista, historyk, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Janusz Onyszkiewicz – były Minister Obrony Narodowej, poseł na Sejm RP, poseł do Parlamentu Europejskiego i Władysław Frasyniuk – przedsiębiorca, były opozycjonista i poseł na Sejm RP. Dyskusją na temat „Co wojna w Ukrainie zmienia w naszym kompasie moralnym?” moderował Mirek Michalski z łódzkiego KOD.

Dziękujemy Fundacji Liberté! za niezwykłe doznania z uczestnictwa w Igrzyskach. Niezmiennie podziwiamy ogrom pracy, którą włożyli członkowie Fundacji i rzesze Wolontariuszy. Profesjonalizm w najwyższym stopniu. Do zobaczenia za rok.

_Mirek Michalski
_zdjęcia: Michał Stolarski, Madosia