KOD łączy, nie dzieli. I tej filozofii się trzymany, czego przejawem są spotkania w ramach KOD Kawiarenek. Tym razem nie było inaczej. Kolejne spotkanie w kawiarence KOD-u, które odbyło się w czwartek 23-go czerwca w Foto Cafe 102 potwierdziło tezę, że takie spotkania są potrzebne, że integrują, sprawiają, że żadna osoba wspomagająca naszą działalność społeczną nie będzie sama.

KOD Kawiarenki to wyjątkowa inicjatywa w strukturach łódzkiego KOD-u. Z każdym następnym spotkaniem widać coraz bardziej wzmacniające się, dostrzegalne już gołym okiem więzi międzyludzkie, to nie tylko w marszach, pikietach, czy Flash-mobach, ale i może przede wszystkim w kawiarenkach KOD-u rodzą się nowe przyjaźnie. Miła atmosfera tylko intensyfikuje wśród uczestników poczucie wspólnoty, pomimo, że czasem mamy różne zdania na temat sposobów działania KOD-u, to jednak łączy nas to, że mamy wspólny cel, jakim jest obrona praworządności w Polsce. Nie da się zaprzeczyć, że jest to jakaś forma patriotyzmu, z którą się nikt nie obnosi nosząc koszulkę z symbolem Polski Podziemnej, ten patriotyzm zwyczajnie mamy w sercu, przez miłość do ojczyzny i jednym ze sposobów w jaki chcemy go wyrażać jest społeczne, aktywne działanie dla Polski i wszystkich jej obywateli.

Nasze spotkania w ramach kawiarenek z KOD-em łączą przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony serdeczne i interesujące dyskusje na bardzo różne tematy, począwszy od tych związanych z samym KOD-em, przez kwestie dotyczące edukacji, z okazji kończącego się roku szkolnego i akademickiego, a na tematach różnych, w tym też sportowych, powiązanych z EURO i naszą reprezentacją skończywszy. Z drugiej strony praca i przygotowanie na marsz „Radom, Początek Wolności” żółtych łódeczek, które obok biało-czerwonych rękawiczek stały się już charakterystycznym symbolem łódzkiego KOD-u.
Na koniec nie należy zapominać o jeszcze dwóch aspektach tego konkretnego naszego spotkania. Po pierwsze KOD Kawiarenka w Foto Cafe 102 była kontynuacją Flach-Moba, „Trzymamy się konstytucji”, akcji organizowanej spontanicznie, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na priorytetowe znaczenie Konstytucji RP. Po drugie, uczestnicy kawiarenki, mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia wystawionych w tym czasie w klubie prace naszego KODera Igo Anioła pt. „Niedostrzegalne” i dyskusji na ich temat z samym autorem.
Każda Kawiarenka jest inna i niepowtarzalna ale wszystkie mają wspólny mianownik, którym jest poczucie więzi. Tak jak kiedyś śpiewali Gerry & The Pacemakers w piosence „You’ll never walk alone”:

„Dalej krocz, dalej krocz
z nadzieją w swym sercu
Bo nigdy nie będziesz szedł sam.”

I tak też jest z nami, KOD Kawiarenki łączą, nie dzielą, wytwarzają atmosferę jedności, dają siłę, napełniają energią, by wspólnie, z determinacją dążyć do celu jakim jest zwycięstwo dla Polski, dla dobra nas wszystkich.

Drodzy przyjaciele z KOD-u, MOC JEST Z NAMI i jeśli chcecie ją poczuć, zapraszamy Was wszystkich, serdecznie na kolejne odsłony KOD Kawiarenek.

___Nike Kolczyński