We wtorek 13 czerwca odbyło się kolejne zebranie koordynatorów grup zadaniowych i Zarządu Regionu.

Podsumowaliśmy piknik 4 czerwca i związane z nim kwestie organizacyjne

 

W łódzkim KOD powstaje zespół prawny, którego zadaniem jest m.in. reagowanie na naruszanie prawa przez przedstawicieli władzy wobec członków i sympatyków KOD oraz udzielanie informacji osobom np. biorącym udział w protestach.
Kontakt na adres prawo@kod-lodzkie.pl

 

Lato z KODem – wracają PIKODy. Wraz z poprawą pogody wracamy do idei wychodzenia do mieszkańców z naszymi Punktami Informacyjnymi KOD.
Obecnie działa PIKOD na Śródmieściu. Planujemy przywrócić PIKODy na Bałutach i Widzewie. Do każdej z tych lokalizacji szukamy osób chętnych do pomocy. Czekamy też na Wasze propozycje koordynacji PIKODu w innych dzielnicach. Szczegóły wkrótce.

 

KOD KINO – 21 czerwca o godz. 18:00 w Łodzi Kaliskiej pokażemy film „Rewolucjoniści”. Po projekcji rozmowa z reżyserem Jackiem Talczewskim. LINK >>

 

Łódzki KOD wspiera obchody Rewolucji 1905 roku.
24 czerwca 2017 r. po raz piąty odbędą się obchody rocznicy Powstania Łódzkiego. Planowany jest przemarsz artystyczny ulicą Piotrkowską. Start o godz. 19.05 na rogu Rewolucji 1905 r. i Wschodniej.

 

Weekend dla Puszczy – organizatorzy protestów przeciwko Puszczy Białowieskiej zapraszają na weekend 15 – 18 czerwca. Szczegóły http://tnij.at/140034

 

22 czerwca – w Trybunale Konstytucyjnym miała się odbyć rozprawa dotycząca prawidłowości wyboru I Prezes Sądu Najwyższego, Małgorzaty Gersdorf. Na stronie TK poinformowano, że rozprawa się tego dnia nie odbędzie. Nowy termin nie jest na razie znany. Dlatego wstrzymujemy się z publikowaniem ustaleń dotyczących planowanych wydarzeń w Warszawie i Łodzi. Trzymamy jednak rękę na pulsie.

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Dialogi – jak chcemy żyć?”, które odbędzie się 29 czerwca o 18.30 w naszej siedzibie przy ul. Gdańskiej 29. Spotkanie poprowadzi Lucjan Wesołowski. LINK >>

 

___
Michalina Engel