Drożyzna wkracza w życie każdej i każdego z nas. W największym stopniu dotyka najmniej zamożnych. Niezależnie od światopoglądu, nie oszczędza nikogo. Inflacja galopuje. Tymczasem przedstawiciele PiS i partyjna, propagandowa TVP próbują wtłoczyć w głowy Polaków, że żyjemy w kraju plikiem i miodem płynącym.

Projekt Drożyzna+ opracowany przez łódzki region Komitetu Obrony Demokracji połączył wszystkie opozycyjne ugrupowania polityczne. Wspólnie podejmiemy się tłumaczenia sytuacji, jej przyczyn, zwracania uwagi na zagrożenia a przede wszystkim odkłamywania partyjnej propagandy PiS. Okazuje się, że dla wyższego celu, ochrony obywateli przed kłamstwem, obok siebie stanąć mogą politycy na co dzień nie współpracujący. Ba, konkurujący z sobą.

Projekt zakłada kilkumiesięczne akcje. Będzie ewoluował, reagował na bieżące zagrożenia ze strony PiS. Nadrzędną będzie jednak koncentracja na Drożyźnie+ i jej skutkach.

Dziś, 10 grudnia 2021 r. przed łódzką siedzibą PiS łódzki KOD zorganizował inauguracyjną konferencję prasową w trochę zmodyfikowanej formule. Przedstawiciele wszystkich ugrupowań, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie przybyli, żeby zadeklarować współpracę uzasadniając potrzebę wspólnego działania. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wspólnego działania.

_Mirek Michalski

zdjęcia: Damian Raczkowski

Akcja w Świętokrzyskim: (5) KOD-Świętokrzyskie – posty | Facebook

Chcesz dołączyć do akcji, pobrać pliki? napisz: zarzad@kod-lodzkie.pl


O akcji w mediach: