Łódzki Komitet Obrony Demokracji w ostatnich dniach dwoił się i troił organizując wyjazd na Marsz Miliona Serc do Warszawy. Wczesnym rankiem odprawiliśmy osiem autokarów, które podążyły w kierunku stolicy.

_Zdjęcia z autokarów: Artur Dunin

Plac Dąbrowskiego zaś wybrzmiał dziś głosem wsparcia dla Marszu. Mimo chęci nie wszyscy mogli zdecydować się na podróż do Warszawy. Potrzeba wyrażenia sprzeciwu wobec demolowaniu naszej wspólnej ojczyzny była jednak duża.

Pośród członków łódzkiego Komitetu Obrony Demokracji znaleźli się również tacy, którzy do Warszawy pojechać nie mogli. Zdecydowali się zatem spotkać na pl. Dąbrowskiego, który tak wiele razy był miejscem manifestacji. To tu, 19 grudnia 2023 r., odbył się pierwszy łódzki protest przeciw łamaniu prawa przez PiS.

Zaproszenie do mieszkańców Łodzi pojawiło się w mediach społecznościowych późno, bo najważniejsze było jednak jak najliczniejsze demonstrowanie w stolicy. Mimo to, na placu Dąbrowskiego odliczyło się ponad pół tysiąca osób. Z Łodzi i nie tylko.

Gorąco wierzymy, że 15 października zmieni się w Polsce wiele. PiS odejdzie w niebyt, a każdy ich niezgodny z prawem uczynek zostanie rozliczony przez niezależne i niezawisłe organy systemu sprawiedliwości. I plac Dąbrowskiego nie będzie już nigdy musiał się kojarzyć z protestami przeciw rządzącym partiom.

_Mirek Michalski
_Zdjęcia z pl. Dąbrowskiego: Madosia